psychospritualna kriza

psychospritualna kriza

Odoslaťod Tonishaa » St Apr 11, 2012 7:34 am

Zakladám novú tému, hoci vlastne reagujem na odpoveď inej témy, ale nie ku nej samej, ale k jednej z odpovedí.
Hádam to tak bude správne.
Prečítala som si odpoveď v téme Schizofrénia, a zaujalo ma, že v zahraničí psychospirituálnu krízu neriešia liečením cez lieky. Čosi som o psychospirituálnej kríze čítala a nadobudla som dojem, že je to môj prípad.
Ochorela som z prehnaného náboženstva, po úpornom nezdravom modlení som sa dostala do stavu mimo, až ma odniesla sanitka na psychiatriu, kde ma liečili aj elektrošokmi.
S danou chorobou podľa prečítaného môj stav zodpovedal aj tomu, že som sa na psychiatrii bez odporu podvolila liečeniu a verila som lekárom, že ma z toho dostanú.
Pritom stav, ktorý som si spôsobila, je stále pre mňa aj niečím pozitívny a stále cítim, že to bol pre mňa ohromný zážitok na celý život.
Domnievala som sa, že liečením ak sa dostanem z toho von, budem zdravá a už sa mi nemôže stav opakovať.
Čiže že budem môcť lieky vynechať.
Avšak dva roky po liečení a cítení sa absolútne zdravo (aj keď som brala lieky) sa mi v zaťažkávajúcich podmienkach, kedy som bola neustále psychicky vypätá a nemohla som spať, kríza vrátila. Zase som bola mimo. Zvýšila som si dávku liekov, vyrozprávala som sa medzi priateľmi, a našťastie sa to zaobišlo bez hospitalizácie.
Dnes mi to vychádza, že ak dlhšiu dobu nespím z ľubovoľných dôvodov (sú to dôvody, kedy dlho pracujem s mozgom), choroba sa stupňuje a prekračuje čiaru normálnosti. Stavu mimo sa bojím. Ale cítim, kedy sa do toho stavu dostávam. Veľmi rýchlo napríklad v prostredí kostola. Takže dávam pozor na branie liekov (plegomazin - 25 mg, bežne beriem asi dva tri krát do týždňa, večer, pri zhoršení stavu upravujem). Konzultujem aj s lekárom.
Aj keď si myslím, že to bola psychospiritualistická kríza, možno že nemám pravdu.
Neviem, či by som mohla existovať bez liekov celkovo.
Zdá sa mi to priodvážne.
Dalo by sa u nás liečiť túto krízu inak ako liekmi?
Alebo je aspoň rozvinutá aktivita u nás, žeby aj u nás časom liečili túto chorobu inak?
Ako inak ju liečia v zahraničí.
Sú to nejaké stretnutia a skupinky, niečo podobného charakteru?
Tonishaa
 
Príspevky: 3
Založený: St Apr 11, 2012 7:07 am

Naspäť na Psychózy

cron