Psychóza

Psychóza

Odoslaťod machuľka » Ne Sep 06, 2009 3:12 pm

Poradte mi prosím s mojím otcom. Má 80 rokov, býva s manželkou. Posledné roky sa začal veľmi čudne správať,má pocit, že ho manželka /78 ročná/ podvádza - so synom, potom s vnukmi, má pocit, že ich zazrel pri tom.Spával so sekerou pod vankúšom...Zamyká sa v jednej miestnosti v dome, kde si už aj varí, lebo má cukrovku a manž. nevarí diétne, aby sa ho zbavila...Matku často uráža, vykrikuje jej udalosti spred mnohých rokov, cíti sa ukrivdený. Raz som mu nahliadla do zdr. dokumentácie a mal tam psych. dg. perzek. psychóza, ale liečbu neberie. V kontakte s inými neprejevuje žiadne známky psych. ochorenia.
Je ťažké dívať sa na to nemôcť mu pomôcť. Sestra - jeho staršia dcéra býva v susedstve, mame pomáha, ale už aj ju obviňuje, že sú spolčené proti nemu, že ho chcú zavrieť do liečebne. Vždy bol veľmi autoritatívny, bol s ním ťažký kontakt, o to je to teraz ťažšie.
Je veľmi veriaci, boli spolu za farárom - on dal podnet, lebo ona "hreší" , neviem ako to dopadlo, ale povedal, že aj farára zmanipulovali. Nevieme ako ďalej, k psychiatrovi nepôjde. Bojím sa mu niečo navrhnúť,aby ma neupodozrieval. Ako k nemu pristupovať ?
machuľka
 
Príspevky: 2
Založený: Ne Sep 06, 2009 2:49 pm

Naspäť na Psychózy

cron