Schizoafektívna porucha?

Schizoafektívna porucha?

Odoslaťod Ducinka1 » So Aug 08, 2009 1:30 am

Dobrý deň!
Prosím Vás, poraďte mi, ako máme postupovať v našej situácii. Mám 24 rokov, a u jedného brata- najstaršieho sa v poslednom čase začali vyskytovať veľké výkyvy nálad. Má 28 rokov. Začalo sa to asi okolo jeho 20-tky- ale bolo to zriedkavé. Tak sme si mysleli, že je to povahou. Ale teraz je to už neúnosné. Brat máva často výkyvy nálad, je podráždený, nervózny, agresívny- často bez dôvodu. Dôvod si ale stále nájde- častokrát úplne neopodstatnený. Nepracuje- je na invalidnom dôchodku- kvôli zrakovej poruche. Veľmi sa ľutuje, stále vraví, že je odstrkovaný- čo nie je pravda. Stála má pocit, že sme všetci proti nemu, že ho sledujeme, že mu každý ubližuje. Celé dni dokáže len nečinne ležať na posteli, a pozerať na stenu. Bojí sa priznať pravdu- veľmi klame, aj keď mu dáme dôkazy o pravde, aj tak zapiera. Nevie zdolávať prekážky, hneď sa vzdáva. Nemá záujem o nič- ani o školu, ani o žiadne iné činnosti. Začal si na internete vyhľadávať pochybné známosti, ktoré od neho ťahajú peniaze - nasľubujú hory doly- a on verí každému. Hľada si na internete sexuálne známosti. Nemá problém dať peniaze komukoľvek- má sklony k utrácaniu peňazí. Je plačlivý, veľmi citlivý. Nedá sa s ním porozprávať. Ak mu povie mama pravdu, tak sa rozplače, a s nervami jej vyčíta úplné malichernosti, čo vôbec nesúvisia s témou. Má myšlienky na samovraždu- veľa krát povedal, že sa zabije, že ho nájdeme na cintoríne- a to napr. len kvôli tomu, že mu ujo niečo len povedal, čo sa mu nepáčilo. Nevie prejaviť svoj názor. Často rozpráva úplne mimo veci.....a veľa ďalších príznakov, ktoré ma teraz hneď nenapadajú.
Ešte by bolo potrebné napísať, že otec, aj strýko spáchali samovraždu....
Prosím vás, poradte nám. Brat navštevuje psychiatra, ale ten mu predpísal antidepresíva. Myslím si, že potrebuje aj pschológa, keďže nám neverí- nikomu z rodiny. Žije vo svojom svete, že mu ubližujeme, že mu chceme len zle....hneď ako vybuchne, tak sa ale rýchlo upokojí- a zase je všetko ok. Ale v poslednom čase vybuchuje príôiš často:(
Prosím vás, napíste mi, ako mám postupovat, mam sa skontaktovat s jeho psychiatrickou, alebo mu najst psychologicku??? Nasla som na nete- nieco o schizoafektivnej porcuhe, co dost na neho sedi, ale aj schizofrenia. Obbavam sa, ze ma nejaku podobnu poruchu. Aka je prognoza tychto poruch??:(
Mam pocit, ze aj otec, aj stryko mali psychicke poruchy, preto to takto dopadlo:((Preto sa bojime o brata- aby nespravil to iste....Prosim vas, co robit v tejto situacii??
Ducinka1
 
Príspevky: 1
Založený: So Aug 08, 2009 1:09 am

Re: Schizoafektívna porucha?

Odoslaťod megi » So Nov 06, 2010 5:39 pm

ducinaka moja dcera ma schizofreniu takto isto to napredovalo prepukla 21 rokov mala az ked ju nasilim odviezli na psychiatriu treba si najst dobreho psychiatra ja som vtedy nevidela tak do toho ale je to tazke ma to uz 10rokov ale 6rokov nebola v nemocnici to je na dlhe rozpravanie ak budes mat zaujem mozme sa spojit ja mam aj knihy o tom a zmeni to zivot celej rodine drzim palceky magda
megi
 
Príspevky: 2
Založený: So Nov 06, 2010 5:27 pm


Naspäť na Psychózy

cron