Schyzofrénia

Schyzofrénia

Odoslaťod Bratislava-kamaratka » Št Feb 25, 2016 9:02 pm

Dobrý deň,

chceli by sme vás poprosiť o radu. Nakoľko nie sme rodina s danou osobou (vysvetlim nižšie) lekári veľmi s nami nespolupracujú, nekomunikujú.

Veľmi dobrá kamarátka trpí schyzofréniou. Nevieme presne v akom je to štádiu, ale nie je to dobré.
Koncom roka 2015 sa to tak veľmi prejavilo navonok, že ako priatelia sme si to všimli. Cítila sa veľmi prepacovaná, unavená a nakoniec podozrievala okolie, že ju prenasleduje tajná služba. Vyvrcholilo to až tak, že na silvestra nám chcela újsť do anglicka, ale naštastie zmeškala lietadlo a spravila menší rozruch na letisku. Vyhlásilo sa po nej pátranie. Až nakoniec pár dní na to jej prišlo velmi nevolno a susedka jej zavolala sanitku. Bola privezená na polikliniku, kde spravila velky cyrkus a lekari si ju nechali na psychiatrii. Bola tam skoro dva mesiace. Už to vyzeralo celkom dobre po prepusteni (podla nás ked brala lieky), ale po týždni sa to veľmi otočilo. Prišla moc skoro do práce a pravdepodobne to nezvládla. Počuje hlasy v hlave kroée ju ževraj "riadia". Máme strach, že si niečo môže buď spraviť alebo sa jej pohoršiť. Má stavy, že leží na posteli a pozerá na plafón a sama pre seba sa smeje a sem tam aj sama so sebou sa rozpráva.

Hľadáme akúkoľvek radu ako k nej pristupovať a pomôcť jej liečiť sa, aj napriek jej odmietaniu. Máme to riešiť rázne a dostať ju späť na psychiatri? alebo jej nechať priestor aby si to sama uvedomila? Obvodná lekárka nám len povedala, že by nemala byť sama, ale keďže jej rodina nie je pri nej a nie je schopná na ňu dohliadať aby večer užila tabletku. Ani my nemožeme byť pri nej 24 hodín. Máme o nu strach a odmieta našu pomoc, keď máme podozrenie, že má niečo v pláne tak nás podozrieva, že sa veľmii bojíme a staráme a ona si potrebuje len oddýchnuť a myslí si, že ju len kontrolujeme.

Ak nám niekto vie aspoň trošku poradiť alebo len vnuknúť nejaký názor, budeme Vám veľmi vďačný.
Bratislava-kamaratka
 
Príspevky: 1
Založený: Št Feb 25, 2016 8:24 pm

Naspäť na Psychózy

cron