Zdravý žúvací sval ako opora psychického zdravia (???)

Zdravý žúvací sval ako opora psychického zdravia (???)

Odoslaťod mathew » Pi Sep 30, 2011 10:21 pm

Dobrý deň, moj problém je následovný: mám neustále nutkanie otvárať ústa na maximum a stále keď to urobím pociťujem praskanie v sánke a pri sánkových svaloch, v oblasti spánku a aj vo vnútri hlavy, začalo to tesne pred začiatkom tohto leta, hneď po prekonaní vyrózy hrtana z ťažkým prejavom. Mám poklesnuté čelo a akoby mrtvy výraz tváre( a to niesom žiaden narcista a pod.), ale svoju tvár všetci veľmi dobre poznajú + ešte donedávna som mal naozaj výnimočnú fotopamäť.Extrém toho všetkého je, že mi začal upadať intelekt. To ma desí najviac, mám absolútny pamäťový blok, rozplývajú sa mi myšlienky, keď si chcem niečo predstaviť vidím to len hmlisto a trhane, hlavne na pravej strane, kďe je aj ten problém so sánkou.( donedávna som si vedel veci farebne a plnohodnotne premietať a modelovať rôzne tech. záležitosti napr. ) Prestal som úplne reagovať na vzruchy, necítim hnev ani radosť, pritom hnev bolo to čo ma poháňalo celý život. Mám na mysli ten hnev, ktorý vám vystúpi do očí a rozpulzuje vnútro čela ak riešite vážne situácie, ten vnútorný pohon, ktorý vám vo vypätých situáciach zapne celý mozog a servuje myšlienky, z ktorých skladáte riešenia, hnev cez ktorý sa dá aj tešiť. Nie hnev ako agresiu, ale hnev ako pohon, ako súčasť osobnosti.A práve naopak cítim len prázdnu agresiu, kôli celému môjmu momentálnemu statusu. Čiže nereagujem na vzruchy, necítim hnev necítim radosť.+ extrémny problém s pamäťou, ale v zmysle napr. /naučím sa sto cudzích slovíčok za deň, večer ma vyskúšate a ja vám správne poviem napr 80 percent, ale(!) ak si pol hodinu po preskúšaní chcem spomenúť aspoň na jedno z nich, nemám šancu ho vyloviť z pamäte, tým myslím v slovenčine... čiže sústredenie a pozvoľné ukladanie do pamäte. Skrátka akoby mi mizla duša, alebo tak nejak ..predpokladám, že asociácie v správaní sú impulzi s pamäte..tým myslím, že moje pudové reakcie sú preč..všetko čo tvorilo mňa akoby mizlo. Nastupuje mi naozaj silná depresia, lebo som fakt zdesený a mám pred sebou dôležitý ročník. ..a celý ten čas odmietam pozvania kamarátov, čo je velmi zle, ale necítim sa dobre. Moja otázke je či existuje reálny súvis medzi problémom so sánkou a týmito prejavmi a či mám očakávať zlepšenie, alebo ísť na psychiatriu. Totiž ešte by som bojoval, ale mám dojem, že tak riskujem školu a všetko. + prešiel som neurol. všetrením EMG svalstva na sánke-neg., EEG hlavy- v norme, Očné pozadie v norme. RTG lebky a chrbtice v norme, ale jeden stavec vytočený do ľava.( podľa neurologičky vraj nie patologický faktor). Veĺmi Pekne Ďakujem za odpoveď.
mathew
 
Príspevky: 2
Založený: Pi Sep 30, 2011 9:25 pm

Re: Zdravý žúvací sval ako opora psychického zdravia (???)

Odoslaťod mathew » Pi Sep 30, 2011 10:29 pm

PLUS problém s rečou, čítaním, uvedomovaním si textu ..vnímanie textu ako celku atd.
mathew
 
Príspevky: 2
Založený: Pi Sep 30, 2011 9:25 pm


Naspäť na Psychózy

cron