Ziadne myslienky/vnutorny monolog? Stratila som vsetko :(

Ziadne myslienky/vnutorny monolog? Stratila som vsetko :(

Odoslaťod mandy01 » Ut Mar 28, 2017 4:02 pm

Prosim pomoc! Stretol sa niekto uz s niecim takymto?
Moj problem je velmi vazny a ja dufam, ze mi niekto bude vediet poradit. Dlhodobejsie som trpela uzkostnymi stavmi (brala som aj lieky), najma v socialnych situaciach, ale kedze moja praca bola prave v kontakte s ludmi, bola som schopna vcelku normalne fungovat. V roku 2014 som presla roznymi zivotnymi zmenami, skoncila som v praci a odisla do zahranicia… bolo to velmi stresujuce obdobie a ja som zacala brat antidepresiva - Seroxat. Potom som sa na 3 mesiace vratila na Slovensko, a po nejakom case prestala spavat, pocitovala velku uzkost a nekontrolu - uplne inu ako predtym, proste ako keby som stratila kontrolu nad svojou hlavou. Ked som mala tie dni paniky a vobec nespala, tak som si naozaj myslela, ze sa zblaznim, pocula som svoje myslienky (svoj hlas v hlave), ktore vyrili ako keby bez zmyslu, a takto som bola asi 3 dni, nevedela som vobec spat, uplny teror, uzkost, panika, chcela som si volat zachranku potom to vsetko zrazu vyplo, proste prazdno v hlave a ja som sa citila dezorientovana, akoby som nevedela, co sa deje. Ale stale som to pripisovala tomu nespaniu. Teraz sice nejako spim, ale fyzicky sa citim velmi slaba akoby ta uzkost tam stale bola, len teraz je z tohto stavu? Neviem. Hlavne riesim "stratu" tych myslienok, akoby som vobec nemala vnutornu rec, nevedela si naplanovat veci, tiez ako som spominala ta predstavivost, takmer ziadna pamat... je toho viac... Bola som podla mna dost emotivny a empaticky clovek a teraz nic... Tiez mam problem s koncentraciou a s vecami, ktore mi predtym problem nerobili. Tazko sa vyjadrujem, spominam si na slova, po anglicky som predtym komunikovala bez problemov, teraz mam problem prekladat texty, komunikovat. Ako keby boli zasiahnute aj kognitivne funkcie? Je to mozne? Akoby som stratila svoju osobnost a bola len v tejto "nicote", nemala samu seba. Citim sa oddelena od svojich emocii, pocitov, myslienok (akoby som ziadne nemala)… Takmer nic neprezivam, citim sa ako "zablokovana", bez myslienok, proste ako katanonicky stav mentalne, proste ako keby som ostala dementna. Zakladne veci neviem urobit, sprcha, namalovat sa, ist niekam, nic. Je toho naozaj vela a ja vobec neviem ako z toho von. Ako by som doslova stratila samu seba. Uz to trva 2 roky bez zmeny.

Ale je tam toho ovela viac, proste necitim, ako keby som riadili vlastne telo, ako keby v nom nebol clovek, nebola ziadna osobnost, nemam myslienky, pocity, minulost... Skuste poradit, vdaka!
mandy01
 
Príspevky: 1
Založený: Ut Mar 28, 2017 3:58 pm

Naspäť na Psychózy

cron