Nechce sa rozviesť

Nechce sa rozviesť

Odoslaťod MarioR » Po Okt 04, 2010 2:10 am

Najprv vám rozpoviem v krátkosti náš príbeh , i keď je to jednostranná výpoveď . Spoznali sme sa keď som mal 18 a ona 17 , na začiatku sme sa milovali , veľmi , po roku chodenia sme sa rozhodli spolu začať bývať , prenajali sme si garsónku , neskôr sme si prestavali u mojich starých rodičov jednu izbu so samostatným vchodom , keď pred 11timi rokmi vtedy ešte priateľka otehotnela dostali sme ponuku ísť bývať k jej babke do dvoj izbového bytu . Vzali sme sa a žili v tom byte , (manželka ho dostala s tarchou dožitia babky v tom byte ) , takmer celý sme ho prerobili , avšak nie celkom podľa našich predstáv , zhrniem to len asi na to podstatné , 2 dospelí jedno dieťa 26m2 , nahluchlá babka , ktorá sa starala nie len do výchovy nášho syna , ale aj do nášho správania a života . Viem že aj ja nesiem na tomto svoju časť viny z neriešenia nášho bytového problému , avšak keď som nabádal manželku aby sme prestavali byt tak aby aspon syn mal samostatnú izbu , tak žiaden návrh nebol dobrý , a hladala iba výhovorky prečo to nezrealizovať . Keď sa nám časom začalo dariť aj pracovne , chcel som aby sme si začali plniť naše túžby a sny . Manželku som nabádal aby sa stretávala s priatelkami , aby si našla nejaké záluby , aby robila niečo čo ju bude napĺňať , jej kamarátky sa mna pýtali že prečo nechce chodiť s nimi von ...? Ja som ju posielal , aby sa odreagovala ... . Po dlhom naliehaní pár krát šla . Môj sen bol pretekať na aute , tak som si ho začal plniť. Dokonca tak že tento koníček nijako nezatažil náš rodinný rozpočet , ba naopak , eŠte ho vylepšil . Založil som klub ktorý sa venoval a venuje motošportu . Vtedy som už cítil že manželka sa veľa krát stavia medzi mna babku a syna . Dokonca tak že keď sme chceli ísť na našu prvú veľkú dovolenku k moru (chorvátsko) tak ešte aj syna okrikovala aby pred babkou nič nehovoril že ona to s ňou "vybavý" aby nemala traumu z toho že týźdeň bude bez nás . V tom čase som stretol inú ženu , tá ma zrazu počúvala , a ja som sa v jej blízkosti cítil veľmi dobre . Stalo sa čo sa asi nemalo stať a zamilovali sme sa , obaja . po ročnom vzťahu som to už nevydržal a povedal som manželke o mne a milenke . Spustilo to peklo ktoré trvá až do teraz . Manželka vybuchla , chápem to , ona to netušila , aj keď som doma robil rôzne narážky a podobne , veď sa jej zrútila predstava o milovanom človeku . Veľmi som sa vtedy hanbil , pocitoval veľkú úzkosť , aj sklamanie . Manželka mi ešte v ten den povedala že sa nechce rozviesť . Prijal som to , ale snažil som sa jej vysvetliť že sme sa odcudzili , a aj som jej pomenoval všetky veci čo k tomu dopomohlo , neúspešne . Vztah s milenkou som ukončil , po 4mesiacoch snaženia sa vysvetliť manželke kde pramenia naše rozpory , somto už nevydržal a odišiel som od nej , miesto konštruktívneho dialógu som mal iba výčitky a nadávky . V tom čase keď som bol preč z domu nemal som kam ísť tak som sa uchýlil k milenke . Manželka so mnou odmietala diskutovať a aj synovi zobrala telefón aby som s ním nekomunikoval . Nevydržal som to a prišiel som znova za manželkou , odprosil a požiadala o dalšiu šancu . vydržalo mi toto seba ponižovanie 3 týždne , vtedy som si povedal že keď ma nechce počúvať , nemá význam zotrvávať len kvôli synovi s ženou ktorej som ublížil a ona mi má všetko len vyčítať ... , odyšiel som zase , tentokrát s vedomím že do toho bytu kde sa pokazil náš vztah sa už nechcem vrátiť . Manželka prišla za mnou aby som sa vrátil a aby som ustál jej výlevy , nevedl som to už ... . Napriek tomuto som jej ale napísal list v ktorom som jej pomenoval všetky veci čo nám obom ublížili . a že sa do toho bytu nevrátim . Vtedy pochopila , keď jej všetci okolo nej čo si to prečítali , povedali veď on má pravdu , ty si nemohla byť taká slepá a hluchá ... . To čo som jej napísal v tom liste som jej asi 500x povedal bez porozumenia .... . Pristúpila na to že začneme úplne odznova v novom domove , bez babky , obaja zabudneme pochováme a zahrabeme všetko zlé čo nás postretlo . Nový začiatok a šanca pre nás oboch , a hlavne nás troch . Ja som sa vzdal pre tento sen pretekania , zmenil som životný štýl , doma som zásadne nepracoval , všetok svoj čas som venoval manželke a synovi . Vydržalo nám to mesiac a pól , vtedy prišlo z jej strany zase k vylevu zlosti že prečo som ju sklamal a prečo , a obvynenia , a nadávky .... . Poprosil som ju nech sa to už nikdy viac neopakuje , vydržala to mesiac a znova sa to zopakovalo , vtedy som ju aj požiadal aby vyhladala profesionála , psychológa , vynadala mi že z nej robím blázna a šibnutú ... . Asi o mesiac sa to zopakovalo po tretí raz a tentokrát to bolo na návšteve u mojej sestry . Vtedy som si uvedomil že ona to nevie prekonať , a vo mne sa niečo zlomilo , od vtedy už nemám záujem obnovovať naše manželstvo , nebudem tu rozpisovať o diani po tom , lebo to hraničí so zdravím rozumom , iba jednu podstatnú vec . Pri každej príležitosti ma citovo vydiera synom , až tak že mu rozpráva o tom že ich chcem odkopnúť a rozbyť rodinu "ktorú som si stvoril" , chce sa hádať aj pred ním. Rozpráva o tom ako ma miluje a ako sa nechce rozviesť , ja som jej už veľa krát povedal že ju nemilujem a po poslednej hádke kedy ma chcela zbiť (tragikomické , ja mám 100 a ona 48 kíl ) pravdaže bez úspešne , som sa rozhodol ukončiť toto manželstvo , z mojej strany je už nieje čo budovať dalej. Jediné na čom sa chcem a budem podielať v našom vztahu je výchova nášho syna . Máme krásny vzťah a nedovolím manželke ho rozbyť . Požiadal som mediátora aby vstúpil medzi nás , ona odmietla . V najbližších dnoch idem podať žiadosť o rozvod , nechcem už viac žiť v pretvárke a klame . Ona však aj napriek tomu sa nechce rozviesť a obávam sa že keď aj odídem od nej bude brániť synovi aby sme sa stretli ...
MarioR
 
Príspevky: 2
Založený: Po Okt 04, 2010 1:03 am

Re: Nechce sa rozviesť

Odoslaťod Richard Gróf » Po Okt 04, 2010 4:29 pm

Obsiahly popis - zdá sa, že Vám veľmi záleží, aby ľudia pochopili Vaše motívy. Skúste naformulovať otázky, na ktoré by ste rád vedel odpoveď - to by celkom pomohlo.
....viac o autorovi prispevku na http://www.onlinepsycholog.sk/o_mne.html
Richard Gróf
Site Admin
 
Príspevky: 101
Založený: Pi Júl 03, 2009 3:05 pm

Re: Nechce sa rozviesť

Odoslaťod MarioR » Ut Okt 05, 2010 11:24 am

Nevedel som ju nijakým spôsobom presvedčiť aby navštívila psychológa , spravila to až keď som jej povedal źe sa chcem rozviesť , a že nemám záujem už spoločne budovať niečo čo medzi nami nieje . Navštívila psychológa /psychiatra , doniesla si antidepresíva , avšak nieje vôbec ani pokojná a ani rozvážna , aj maličkosti ktoré syn bežne vystrájal ju vytáčajú a zvyšuje na neho hlas . Snaží sa ma zase zbiť :-) , ale na nejakú serióznu dohodu nechce pristúpiť , len to čo chce ona . Poradte ako takého človeka presvedčiť aby sa začal správať ako dospelý ... má 35.
MarioR
 
Príspevky: 2
Založený: Po Okt 04, 2010 1:03 am

Re: Nechce sa rozviesť

Odoslaťod Richard Gróf » Ut Okt 05, 2010 7:48 pm

Presvedčiť k dospelému jednaniu? V prvom rade by som sa pýtal, čo to pre Vás to dospelé jednanie znamen. Aby Vaša manželka prijala rozvod? Aby sa nehnevala alebo nezúrila? Aby nesmútila a neplakala? Aby Vás prestala milovať? Aby sa nebála budúcnosti? Aby Vás jednoducho nechala ísť a nerobila zbytočné výčitky? Aby sa odosobnila a riešila to technicky? Aby konflikt neprenášala na syna? Aby nemanipulovala? Aby nevydierala? Aby Vás nebila :) ?
Jej naliehavá stratégia doteraz fungovala, vždy ste sa vrátil a dal šancu. "Presvedčíte" ju nie argumentami, ale činmi, že to myslíte vážne. Myslíte?
Keď prijme fakt, že rozvod je nevyhnutný, bojové zúfalstvo zvykne opadnúť. To však môže byť dlhšia cesta. Ak manželka na základe Vašej rozhodnosti prijme rozvod ako definitívnu nevyhnutnosť, otvára sa cesta k otázke ďalšieho usporiadania života (stretávanie so synom, rozdelenie majetku, bývanie, váš vzájomný vzťah po rozvode a pod.) Pokiaľ sa s rozvodom a Vašou stratou nezmieri, môže toto všetko používať ako taktiku k tomu, ako Vás znova získať. Taktika nemusí byť nevyhnutne realitou, ale samozrejme môže. Či svoje hrozby napĺňa uvidíte, ak v tomto správaní bude pokračovať aj počas prebiehajúceho rozvodu alebo pri rozdelení domácnosti (odsťahovaní jedného z vás).
Každopádne odporúčam kontaktovať psychológa... ak ste rozhodnutí rozviesť sa, tak nie vo veci obnovy vzťahu, ale riešenia rozvodu, pomenovania pocitov a zranení - akejsi prvej pomoci (pretože tie sa zvyknú liečiť dlhšie) a ďalšieho postupu v tom, ako o týchto veciach hovoriť s dieťaťom, ako upraviť styk a ako prežiť rozvod tak, aby ste sa aj po ňom dokázali ako rodičia spolupracovať a byť vzájomne ústretoví.
Veľa sily vám všetkým...
....viac o autorovi prispevku na http://www.onlinepsycholog.sk/o_mne.html
Richard Gróf
Site Admin
 
Príspevky: 101
Založený: Pi Júl 03, 2009 3:05 pm


Naspäť na Rozvod