Pred rozvodom - ako sa správať k partnerovi?

Pred rozvodom - ako sa správať k partnerovi?

Odoslaťod danka » Pi Okt 17, 2014 1:09 pm

S manželom sme spolu 24 rokov, deti máme veľké, počas manželstva bolo raz lepšie, raz horšie. Najviac mi vadilo a vadí, že manžel pije a chodí domov v noci, hádky nepomáhali tak som to riešila "tichou domácnosťou". Začal ma upodozrievať že mám milencov (útok je najlepšia obrana), chvíľu bolo dobre a potom znovu - ako na húsenkovej dráhe - trvá to už niekoľko rokov. Nenávidím a mám strach z alkoholikov preto ma to dosť psychicky ničí. Keď som mu navrhla protialkoholické liečenie -jeho odpoveď bola, aby som sa liečila ja.... Potom prosil, aby som mu odpustila a ja som odpúšťala a odpúšťala.... Už mal veľa šancí. Je chorobne žiarlivý. Veľmi som ho ľúbila, ale láska sa často striedala s odporom. Pred rokom nastúpil do nového zamestnania do prevažne ženského kolektívu. Keďže som ho často odmietala kôli alkoholu, spoznal sa "lepšie" s jednou spolupracovníčkou, ktorá mala problémy s manželom, ktorý ju podvádzal. Tak ju začal utešovať a išlo to aj ďalej - dozvedela som sa, že ich v práci videli ako sa obímajú a bozkávajú, stretávali sa, telefonovali si denne niekoľko krát.... Keď som mu povedala, že viem že má inú, nechcel sa o tom baviť že to nie je pravda a odišiel z izby. V tom čase sa mojej mame veľmi zhoršil zdravotný stav. Doobeda som bola v práci, poobede som chodila pomáhať otcovi s mamou - trvalo to 3 mesiace. Po jej smrti mi ľudia zasa hovorili, že ho videli ako sadá do jej auta, niekoľko krát denne si volali alebo prezváňali, chodili spolu na hríby, do hory....a večer alebo v noci pripitý. Bola som na pokraji zrútenia... Všetko zapieral. Nebudem tu rozpisovať aj iné dôkazy. Buď sme sa nebavili, alebo sme sa hádali. Tak som sa rozhodla a podala som žiadosť o rozvod. Keď sa to dozvedel, tak ma začal prehovárať, aby som to stiahla, teraz "seká" dobrotu, ale viem že nikdy neprestane piť. Už k nemu necítim ani lásku ani odpor. Ale cúvnuť nemienim. Podporujú ma aj deti. Teraz ma opantáva sladkými rečičkami, neveru stále zapiera, ale ja mu už neverím. Nerada sa hádam, tak si myslí, že ustúpim. Rozvod nám stanovili na január 2015. Večer ma chce hladkať, hovorí mi že ma ľúbi..... Prosím, poradte mi ako sa mám k nemu správať (slušne) a ako mu vysvetliť aby to pochopil, že si trvám na svojom. Bola by som rada, keby dni pred rozvodom prebehli pokojne a tak isto aj rozvod. Je to také citové vydieranie. Viem že si naďalej telefonujú, možno aj stretávajú. Už som psychicky unavená, neviem ako mám reagovať, vie veľmi dobre manipulovať s ľudmi. Prosím poraďte..... Ďakujem
danka
 
Príspevky: 1
Založený: Pi Okt 17, 2014 12:22 pm

Naspäť na Rozvod