pred rozvodom,je možnosť manželku presvedčiť??

pred rozvodom,je možnosť manželku presvedčiť??

Odoslaťod yane » So Jún 01, 2013 12:34 pm

dobrý deň,

s manželkou sme mali perfektný vzťah,prisli problémy,väčšinou drobné nezhody,obidvaja sme vybusnej otvorenej povahy a veľmi tvrdohlavý,pred dvoma mesiacmi po nepodstatnej hádke mi povedala ze už rok chce odomna odísť a hneď to aj urobila,začala ma úplne ignorovať,bavila sa so mnou iba koli dcérke,po troch týždňoch mala slabú chvíľku tak má zavolala na rozhovor...na druhy deň bolo všetko ako tak v poriadku tak som spal s ňou u jej rodičov(iba spánok nič viac),po zobudeni čakalo nemilé prekvapenie,manželka bola opäť rozcarovana tak som radšej odišiel do práce,napísala mi ze mi nevie nič pekne povedať ani moje dotyku niesu jej najpríjemnejšie,ze to nedokáže,odvtedy bola ku mne len zlá mali sme rôzne výmeny názorov a povedali sme si navzájom asi aj to najhoršie,ked som jej povedal čo by som zmenil a urobil veci lepšími tak mi odpovedala ze ona vie ze by som sa snažil ale ze koľko by to trvalo rok dva?tak sme sa dostali až k slovu rozvod,povedala mi už viac krát ze budem mať papiere na stole a zatiaľ vdakabohu nič,stale dúfam ze sa nejako porozpravame navrhol som jej manželsku poradňu,ponúkol peniaze,dovolenku,stale sa snažím byť pozorný,milý,vysielať pozitívnu energiu ked som aspoň tu chvíľku s ňou čo si beriem dcerku...neviem ako ďalej veľmi rad by som si získal opäť jej dôveru a lásku,zachoval rodinu,povedal som jej ze,sme spravili chyby obaja povedal som v čom som ja pochybil,a ked som sa dostalo na ňu odpovedala ze ona si chybu nedokáže uznať,čoskoro máme výročie svadby ona narodeniny,neviem ako reagovať či ju pozvať niekam neviem čo vymyslieť,kazdy máme chyby,ona je súper žena ktoru nadovšetko aj s dcerkou,je pre mňa rodina veľmi dôležitá nerad by som aby sa rozpadla,ja vidím priestor na nový začiatok zmenu k lepsiem ale viem ze,sám nezmozem nič...ďakujem za radu..
yane
 
Príspevky: 2
Založený: So Jún 01, 2013 12:09 pm

Re: pred rozvodom,je možnosť manželku presvedčiť??

Odoslaťod LPv » Ne Jún 09, 2013 4:35 pm

Na začiatok by som vyjadrila súhlas ohľadne Vašej pozitívnej vízie na nový začiatok, resp. pokračovať vo vzťahu, ale v iným šľapajách, kedže tie staré nevedú nikam. Ako ste na to obaja prišli a hlavne Vy, čo je dobré, lebo vzdy je iba jeden iniciátor a ťahúň, či už vo vzťahu, alebo v práci, v športe atď. Kedže ste zaujali pozíciu ťahúňa, tak si v prvom rade uvedomte, že to je od Vás a vždy bolo očakávané. Výcitili ste pocity manželky a signáli, ktoré k Vám vysiela sa zhmotnili k Vášmu precitnutiu. Človek si bohužiaľ veľa krát uvedomí veci a problémy, až keď sa nachádajú na hrane znesiteľnosti, min. jedného z páru. Spomenuli ste, že ste obaja pomerne vybúšnej povahy a zrazu prichádzate na to, že to čo celé roky (systém riešenia problémov a nezrovnalostí) vyhovovalo Vám, už nie je akceptované. Klišé je si myslieť, že protiklady sa priťahujú a dve rovnaké povahy fungovať spolu nemôžu...nie je to celkom tak. Či už sú povahy rovnaké, alebo nie, skôr či neskôr prídchádzajú zmeny vo vnutry človeka minimálne jedného z páru, alebo druhého. Časom sa osobnosť mení, menia sa pohľady na život, potreby, registrujeme iné vnemy. Hektický človek sa pretvára na kľudnejšiu oázu, kľudnejšia povaha zas prichádza na to, že potrebuje dostať do svojho života viac adrenalínu. To všetko sa človeku cestou životom môže prihodiť.
Uvažovali ste niekedy na tom, že manželka možno vždy práve vo Vás hľadala takú oázu, kde práve ona môže stíšiť burácajúcu sa hladinu, ktorá jej búši v žilách. A toto práve nastalo, povedala si stačilo, chcem kľud, chcem muža, ktorý
mi ten kľud naozaj dokáže poskytnúť.
Skúste skľudniť Váš oheň v duši a poskytnite jej oázu snov a Vášho presvedčenia v jej fantastickú ženskosť...odvďačí sa Vám stonásobne.
LPv
 
Príspevky: 1
Založený: Ne Jún 09, 2013 4:09 pm

Re: pred rozvodom,je možnosť manželku presvedčiť??

Odoslaťod yane » Št Jún 13, 2013 12:36 pm

ďakujem vám za odpoveď..

akým spôsobom.bybsom mal k nej teraz pristupovať?ako jej dať najavo ze nájde vo mne pokoj ktorý hľadá?ako mám poukázať ne jej fantastickú zenskost.

nechcem nič na silu chcem aby to ona sama chcela,o rozvode sme sa už dlhšie ani slovkom nebavili,navrhol som jej opäť poradňu no nedostal som odpoveď žiadnu a kladnú ani pozitívnu.povedala mi ze má má rada ako kamaráta,je jej bezomna dobre,vzbuduzejem v nej svojou prítomnosťou nervozitu,vadia jej moje názory.
povedala ze nás nechce riešiť, ze so mnou teraz nechce byť ,ze ona to takto teraz proste cíti,nechcem už nič pokaziť ani jeden krok spat ,chcem pomaly vybudovať krok zákrokom čo medzi nami bolo ale inak,postaviť to na inom.základe.
neviem ako naštartovať aj jej záujem o nás ako rodinu a samozrejme ako o mňa,ako medzi nás opäť vdýchnuť lásku porozumenie dôveru a úctu..
ako sa mám k nej teraz postaviť?robiť čo povie alebo vymyslieť nieco?ako poznám na nej ze má záujem a nieje jej to skutocne ľahostajné ako to tvrdí?
viem ze ak toto prekoname v zakladnom slová zmysle tak.nás vzťah bude este silnejší a krajší..

ďakujem.vám za každú radu majú pre mňa veľkú cenu keďže sám sa už citim tak trošku
neschopný..pekný deň prajem
yane
 
Príspevky: 2
Založený: So Jún 01, 2013 12:09 pm

Re: pred rozvodom,je možnosť manželku presvedčiť??

Odoslaťod casyopea » Ut Okt 01, 2013 7:02 pm

Ahoj Yane,
taký môj názor...

Čo Vás spojovalo na začiatku, ako ste sa dali dokopy. Čím ste ju dokázali potešiť, čo má rada, ... Skúste ju znova oslniť, ukázať jej, že ste to stále vy ! Áno, prišla dcérka, nastali nejaké problémy či zmeny. Čo bolo už nebude.
Ale je tu niečo iné, niečo, čo ešte môže byť. Tak jej ukážte že budúcnosť existuje. Že existuje budúcnosť v ktorej Vy, Ona a Vaša dcérka dokážete exitovať. Že nieje nič krajšie ako rodina. Pevné puto ktoré Vás drží aj v tom najhoršom. Netreba zabúdať na maličkosti ktoré Vás spojovali. Aj keď sa časom možno zmení pohľad a názor, niekde vo vnútri je to stále ona.
Tá ktorá Ťa milovala a chcela s tebou založiť rodinu. To že ste spali spolu u jej rodičov len poukazuje na to, že tieto 2 strany jej vnútra sa bijú. Nevie sa rozhodnúť medzi tým či ostať takou, aká bola predtým, alebo ísť za svojím novím pohľadom na život. A to je práve Vaša šanca ktorú musíte uchopiť a ukázať jej ktorá strana je správna.
Aj keď neodpovie, aj keď nenapíše, aj keď sa neusmeje, aj keď....
Stále vie že ste tu, vníma Vás a verí že raz sa rozhodne správne.
Tak jej pomôžte.
casyopea
 
Príspevky: 4
Založený: Ut Okt 01, 2013 6:35 pm


Naspäť na Rozvod

cron