Žiarlivosť či narcizmus

Žiarlivosť či narcizmus

Odoslaťod meno moje » Po Aug 22, 2011 8:16 am

Dobrý deň,

skúsim opísať "svoj problém" v skratke. Vadí mi priateľove chovanie.Sme spolu 4 roky,nežijeme spolu.On má 52 a ja 36.Vadí mi konkrétne jeho spôsob komunikácie s ľuďmi.Nakoľko aj on pracuje v oblasti kde bez výrečnosti nemôže uspieť,do istej miery to tolerujem.príklad- sme v obchode v jednom ,druhom....a všade má ix otázok na predavačky aj keď nenakupuje.Zdraví sa im, aj keď sú na predajnej ploche viaceré,myslím že chce pútať pozornosť.Napr.second hand.Niečo si vyberie a následne hneď ide za obsluhou za pokladňou si to odložiť.Tam prehodí pár slov,pokiaľ ja si vyberám svoje.Potom si zas niečo skúša a prezerá sa v zrkadle dosť dlho,a všíma si kto ho pozoruje.Zbadá predavačku ktorá tam nebola a snaží sa pozdraviť.Ke´d som sa to snažila vydiskutovať, povedal mi že som žiarlivka.A že je zákazníkom a tak má právo klásť ix otázok.

Ďalší "problém" ktorý ma trápi je, že nechápe že mi vadí, ak sme niekde trebarz v prírode, a objaví sa akýkoľvek človek,muž,žena,...skoro vždy sa pristaví a musí niečo komentovať alebo sa pýtať.Mňa to veľmi rozlaďuje a mám pocit,že okrem sexu nám to už v ničom neklape.Na moje pripomienky že m to vadí, len stručne okomentuje, že je aký je.

Zvažujem rozchod, čo asi bude najlepšie riešenie.Myslím totiž, že jeden z nás v poriadku po psych.stránke nie je.On tvrdí že ja, a ja si myslím že asi začína mať pravdu.

Skúste sa mi prosím k tomuto vyjadriť, či je šanca takýto vzťah pestovať, ak vzájomne nedokážeme naplniť svoje predstavy o spol.kontakte s inými ľuďmi.A zároveň, či je chovanie nás oboch po psych. stránke v poriadku.

ďakujem.
meno moje
 
Príspevky: 2
Založený: Po Aug 22, 2011 8:13 am

Re: Žiarlivosť či narcizmus

Odoslaťod ZuzanaK » Po Aug 22, 2011 2:14 pm

Ahoj, čítala som tvoj príbeh... nehnevaj sa, ale aj ja si myslím, že úplný štandard to nie je, chodiť za predavačkami a zdraviť každú z nich osobne, ale i napriek tomu si nemyslím, že to je nejaký veľký problém. Myslím, že tvoj priateľ má možno len menší problémik s pozornosťou.
ZuzanaK
 
Príspevky: 2
Založený: Pi Aug 12, 2011 10:14 am

Re: Žiarlivosť či narcizmus

Odoslaťod meno moje » Po Aug 22, 2011 8:06 pm

No, to asi má, ale s pozornosťou voči mne. ;)
meno moje
 
Príspevky: 2
Založený: Po Aug 22, 2011 8:13 am

Re: Žiarlivosť či narcizmus

Odoslaťod ZuzanaK » Ut Aug 23, 2011 11:15 am

Možno by stačilo, keby ste spolu strávili trošku viac času napr. na dovče niekde, kde budete len vy dvaja ... aj ja sa chystám s mojím na romantickú dovču do Talianska. Alebo ste už tento rok boli niekde? Stráviť viac času vo dvojici niekde mimo každodenného stresu je liekom na dušu :)
ZuzanaK
 
Príspevky: 2
Založený: Pi Aug 12, 2011 10:14 am

Re: Žiarlivosť či narcizmus

Odoslaťod tomas_fashion » Pi Jan 20, 2012 4:53 am

ono jedného i druhého máme v sebe asi všetci tak trochu.. takže nevešať hlavu a vysporiadať sa s tým! :roll:
tomas_fashion
 
Príspevky: 4
Založený: Pi Nov 11, 2011 7:07 am


Naspäť na Rozvod

cron