Sexuálna orientácia

Sexuálna orientácia

Odoslaťod adele74 » Po Nov 12, 2012 9:37 am

Dobrý deň,
som teta 17-ročného chlapca a náhodou som sa cez svoje deti dozvedela, že môj synovec má na istej internetovej stránke blog o tom že je gay a hľadá rovnako orientovaných chlapcov. Moje deti s tým prišli zo školy, že o tom vie kopa detí a že všetci sa smejú a moje deti sa cítia trápne. Chcem sa spýtať ako postupovať. Či sa mám so synovcom porozprávať a zistiť či to s tou orientáciou myslí vážne, alebo je to len taký pokus o zviditeľnenie sa, a v akom duchu by sa mal tento rozhovor niesť aby chalan nemal pocit že som jeho nepriateľ. Jeho rodičia to pravdepodobne nevedia, preto sa chcem spýtať či im to povedať, alebo apelovať na neho aby sa s nimi porozprával, alebo sa do toho vôbec nemiešať? Ďakujem veľmi pekne za radu.
adele74
 
Príspevky: 1
Založený: Po Nov 12, 2012 9:12 am

Re: Sexuálna orientácia

Odoslaťod MariaHa » Št Sep 12, 2013 12:01 pm

Dobrý deň,
nie som si istá či by vo Vašej situácii bolo rozumné rozprávať sa s Vašim synovcom o jeho orientácií. Neviem síce aký máte medzi sebou vzťah, no táto téma je príliš chúlostivá. Rovnako si nie som istá, či je správny postoj Vašich detí. Na Vašom mieste by som sa skôr porozprávala s nimi a vysvetlila im, že homosexualita je normálna vec, ktorá sa, bohužiaľ, nestretáva s veľkým pochopením okolia a Váš synovec možno v škole trpí. Určite by mu prospelo, ak by mu Vaše deti pomohli zvládnuť situáciu v škole.
MariaHa
 
Príspevky: 10
Založený: Št Aug 29, 2013 12:03 pm


Naspäť na Problémy so správaním a výchovou

cron