iracionalny strach

iracionalny strach

Odoslaťod Blue_eyed_merry » St Aug 01, 2012 9:44 pm

Dobrý deň,
chcela by som sa Vás tu spýtať, či mám radšej navštíviť odborníka s mojím problémom. Moja mama na diagnostikovanu tu panicku poruchu, no momentalne s tym ona nemá problémy. Problém mám ja.Chodím na VŠ a prvý semester som dobre zvládla a zvládala som aj ten ďalší. Neviem kedy sa to presne začalo, asi v tie noci, kedy mi bývavalo náhle nevoľno na vracanie uprostred noci. Hneď som sa na to zobudila a musela som vypiť aspoň liter minerálky, aby to prešlo (nie som tehotná, bola som u gynekológa).Nemohla som poriadne jedávať, tak som si dala diétu. Pomohlo. Potom prišli skúšky a ja som mala čím ďalej väčší strach, že sa mi stane, to čo semester predtým-mala som 2 skúšky po sebe, urobila som ich nad svoje očakávania, no len som schuti zjedla bagetu a ta nechcela ist ďalej tráviacim traktom, tak to muselo ist von inou cestou. Mne to zabralo týždeň kým som sa z toho ohavného činu, čo som bola donútená urobiť, dostala. Nebol potom čas sa dobre naučiť. Ale späť do ďalšieho semestra - bola jedna skúška na ktorú som nespala - bolo to pre mňa strašné. Dovtedy som sa so stresom dokázala úplne normálne vyrovnať - maturita mi nerobila žiaden problém - slušne povedané:"mala som na háku". Ale strach a vyčerpanie zo skúšok a učenia neprestával. Pridružil sa mi strach z cestovania a doteraz mi býva v autobuse nevoľno. Po skúškach som si dala teda voľno na týždeň a pol a potom som začala zháňať nejakú brigádu. Pridružili sa mi iba 12-ky. Tak som išla podpísať zmluvu- noc predtým som spala veľmi nekľudne a bolel ma celý žalúdok, nočné mory. Cez deň som bola unavená, ale nešla som spať, na 2. deň som mala ísť na brigádu. Večer to bolo ešte horšie. S tým žalúdkom. Úplne sa mi zaťali svaly na bruchu. Od únavy som zaspala. No na 2x tomu tak nebolo - celú noc som oka nezažmúrila, nedalo sa mi upadnúť do hlbšieho spánku. A zase tie zaťaté brušné svaly. Tento týždeň som mala ísť znova robiť - odvolala som to odvtedy mám tie brušné svaly snáď zaťaté skoro stále, keď pomyslím na brigádu. Ja tam CHCEM ísť, ja chcem robiť niečo a nesedieť doma, len tento stav mi to nedovoľuje. Mám pocit, že už mám z toho depresiu - nič ma nebaví, nechce sa mi, je mi z toho do plaču. Inokedy som sa tešila z leta, bavila sa a teraz proste mam stále pochmúrne myšlienky. Neviem čo s tým, mám radšej s tým ísť k psychiatrovi??? Prosím, pomôžte mi, som z toho dosť nešťastná :cry: Ď A K U J E M
Blue_eyed_merry
 
Príspevky: 15
Založený: St Aug 01, 2012 8:46 pm

Re: iracionalny strach

Odoslaťod Blue_eyed_merry » Ne Mar 10, 2013 9:28 pm

Dakujem Vám tu všetkým, čo si to prezerali, že ste mi ANI JEDEN nenapísali dokopy nič. Veľmi pekne ďakujem :cry:
Blue_eyed_merry
 
Príspevky: 15
Založený: St Aug 01, 2012 8:46 pm

Re: iracionalny strach

Odoslaťod carlisssimo72 » Ne Apr 28, 2013 11:29 am

tak je pravda ze je dost malo reakcii na tolko problemov...nezazivam presne to co ty ja ked som mal problemy so spankom urcitu dobu..ked som sa trapil kvoli laske a tak..proste riadna depka..citil som sa jak skrecok co beha dokolecka a vyraba niekomu elektriku do pc..sice sa stale citim jak v jednom klbku,stale ma zeru aj financne problemy ale zatial nejak pretrvavam...jedna z veci co mi ale pomohla bolo ze som zacal sportovat..som trochu aktivnejsi typ..napriek problemu ktory mam a na ktory si mi reagovala (diky :) je mi jedno ked beham a niekto na mna pozera,lebo viem ze robim daco pre seba a svoje telo..dost mi to pomaha zbavoavat sa stresu a som docela pokojnejsi pocas dna..urcite si citala kopec clankov aky mam sport prizanivy vplyv na organizmus,potlacenie depresie atd.ja si vstanem vzdy rano o siestej a idem si zabehat na hodinu a kazdy druhy den si len tak zacvicim..je to pozitivum..o nieco lepsie sa koncentrujem aj v praci a tak...na chvilu vies pri tom zabudnut na svoje problemy..doslova utiect od nich....plus som este zacal otuzovat...skus na seba pustit srsku ladovej vody a uvidis ze vsetko ostatne ti bude jedno :)zobral som to tymto sportovym smerom ..netvrdim ze ma to zbavi problemov,ale aspon som voci nim odolnejsi stale viac....mozno ked sa vyverpas takouto prirodzenejsou formou aj skor sa ti bude chciet spat alebo je dobre stanovit si daky striktny rezim ktoreho sa budes pridrziavat a na ktory si tvoje telo zvykne...mozno aj zivotosprava aj ked problem s jedenim ako opisujes ty som nemal..v tomto smere som zacal dodrziavat pitny rezim..takze 2 litre denne musim splachnut a potom si to uz telo pyta samo..pomaha to aj pri chudnuti...niekedy mozno staci urobit zmenu alebo zamestnat svojim mysel dacim inym.....ako napr. teraz..vzdy sa citim super ked mozem poradit dakomu inemu,pretoze mi to pomaha zabudnut na svoje problemy a zaroven viem ze nie som jediny co ho daco trapi...dufam,ze som ti to trochu odlahcil a ze sa aj ty posuvas stale dalej smerom vyrieseniu svojich starosti :)
carlisssimo72
 
Príspevky: 4
Založený: Št Apr 04, 2013 6:37 pm


Naspäť na Úzkosť a strach

cron