Neopisatelny strach , strach hovorit nemecky

Neopisatelny strach , strach hovorit nemecky

Odoslaťod Ayka77 » Ut Okt 22, 2013 6:24 am

Dobre ranko,
chcela by som sa podelit o problem,ktory mam uz cca.2 roky. Som velmi komplikovana osoba a na seba som prisna,musim sa snazit byt za kazdu cenu najlepsou niekedy mam pocit,ze mi z toho ,,prepina" a citim sa vyzlcerpana ale to by bolo normalne ale z casu na cas sa u mna objavuju pocity neopisatelneho strachu a stresu aj ked sedim v izbe a nikto tam nieje zacnu sa mi triast ruky,busi mi srdce a bojim sa snad vsetkeho...a hlavne ludi. Vcera som mala takyto ,,stav" isla som s priatelom do obchodu...bola som v poriadku ,ale ked som si predstavila ,ze niekto cudzi pride a bude sa chciey rozpravat opat ma pochytil strach a bolest. Ja vo vseobecnosti mam velmi rada ludi,zvierata ci prirodu...prave preto sa mi tieto ,,skraty" tak nepozdavaju a zdaju sa mi byt cudnymi.

Dalsi problem,ktory ma ,,nici" je strach hovorit s niekym v zahranici- specialne v Nemecku. Zda sa mi to byt az chorobnym,chcem nieco povedat ,zacervenam sa a koniec...ako jedna velka hrca v krku .Vela cestujem,ked som v inych statoch je to OK ,ale ked som v Nemecku tak to je koniec. Je to pre mna hamba ako hrom,priatel ma chce bravat na ,,posedenia" s kolegami no len predstava toho,ze tam mam sediet a hovorit nemecky ma zabija. Spomenul mi prednedavnom,nieco ako veceru s kolegom...od vtedy nespim a som uplne mimo. V priatelovej rodine vsetci hovoria nemecky ,pre neho je to nieco normalne...pre mna utrpenie. Viem,ze to neviem dokonale a taktiez mi prekaza,ked sa niekto snazi hovorit slovensky a plieska pady piate cez deviate v slovencine. Nechcem byt taka aj ja,ale ten strach mam uz 2 roky! Nici ma to...priatel mi to nechce verit,ako keby ,,naschval" ma bral na take miesta,kde sa citim trapne. Zevraj to viem a mam uz prestat vymyslat debiliny:( ludia ja som z toho zufala :((. Ale mne to pripada vazne ako nejaka fobia alebo co...a to som ako mala bola v anglicku u rodinky afroamericanov a sama bez rodicov-cez skolu a vsetko bolo super.
Aky je Vas nazor na danu vec ? :) Vedeli by ste minejako poradit ako prekonat a navzdy porazit tieto moje obavy ?

Dakujem Vam vsetkym :)
Ayka77
 
Príspevky: 4
Založený: Ut Okt 22, 2013 5:44 am

Naspäť na Úzkosť a strach