ocd a depersonalizacia

ocd a depersonalizacia

Odoslaťod majusa123 » So Feb 12, 2011 5:07 pm

Dobry den p. doktor,
velmi dlho som hladala podobne forum ako je toto, skoda, ze som ho nenasla skor. Viem si predstavit, ze mate vela prace, preto sa urcite nenahnevam, ak mi neodpisete, ale ak ano, tak budem velmi rada.
Chcela by som sa informovat ohladom depersonalizacie - teda, ci ju mam? Ja viem, neda sa to presne povedat podla napisaneho, ale skusim to vystihnut...
Asi 6 rokov som sa liecila na depresivno-uzkostny syndrom, brala som Alventu, Frontin, no az nedavno mi bola diagnostikovana ocd, v podstate dost zanedbana, zistila som, ze ju mam uz asi 15 rokov /teraz mam 26/. Co sa tyka liecby, beriem stale Alventu 150-75-0mg, Spitomin 10mg p.p., a asi dva tyzdne Rispen 0,5-0-1 1mg. Doteraz som nechodila na psychoterpiu, ale zacinam od buduceho tyzdna /nejaku pohybovu a imaginarnu tusim.../
Asi od novembra min. roku mam zvlastne stavy, podla toho , co som sa docitala, je to asi depersonalizacia, no ja som sa velmi bala, ci to nie je nahodou schizofrenia. Bola som na roschachov. vzsetreni, kt. uzavreli ako uzkostna porucha, bez psychozy - ani subklinicke znamky, co som sa potesila, ale moj problem to nevyriesilo.
K tym pocitom: ako keby som to nebola ja, neviem zrazu pochopit, ze ja som uzavreta v mojom tele, a jednoducho sa nevidim tak, ako vidim ostatnych ludi - zvonku, akoto, ze takto existujem, spochybnujem vlastnu existenciu - ale viem, ze existujem a preto sa toho strasne bojim, akoby som sa na svet pozerala zpoza mna...niekde vzadu za ocami...bojim sa vlastnych myslienok, akokeby neboli moje /ale viem, ze su/...stale na to myslim, obmedzuje to moj zivot cely den a vo vsetkom...
Prosim Vas, p, doktor, mohli by ste mi este napisat, aka je najucinejsia liecba ocd /ja hlavne pocita, opakujem si vety,.../ a ci vobec existuje nejaka liecba tejto depersonalizacie /ak je to vobec ona/.
Dakujem Vam vopred velmi pekne a prajem prijemny den!
majusa123
 
Príspevky: 1
Založený: So Feb 12, 2011 4:49 pm

Re: ocd a depersonalizacia

Odoslaťod OCD » So Apr 09, 2011 8:18 pm

Ahoj majusa123,

ja sice doktorom niesom,ale zijem s OCD priblizne od 7 rokov(teraz mam 29).
Myslim,ze to ,co opisujes,nieje ziadna depersonalizacia,ale "len" OCD.Je to myslim si,ze skor ruminacia myslienok,co vlastne patri k OCD.Clovek s OCD nema len obsesie a kompulzie,ale aj najroznejsie druhy myslienok a tym aj tak trochu neobvykle zmyslanie(ruminacie),hovori sa ,ze niesme daleko od geniality,geniusov,kedze mnoho geniusov trpelo prave OCD:-))
OCD
 
Príspevky: 4
Založený: Ut Máj 11, 2010 8:55 pm

Re: ocd a depersonalizacia

Odoslaťod OCD » So Apr 09, 2011 8:21 pm

Ahoj majusa123,
mohol by som sa ta este opytat,ze co znamena imaginarna terapia?Este nikdy som o nej nepocul.
OCD
 
Príspevky: 4
Založený: Ut Máj 11, 2010 8:55 pm

Re: ocd a depersonalizacia

Odoslaťod stil333 » Ut Aug 06, 2013 7:36 am

toto sa bez liekov neda zvladnut, ak si to rozmyslíte , tak sa ozvite . paniku, uzskost este nik neprekonal "na holo"STILNOX, HYPNOGEN, DIAZEPAM, XANAX, NEUROL, LEXAURIN OXAZEPAM ELENIUM, len vážne celé slovensko píšte na mail stil333@azet.sk spokojnosť zaručujem. diskrétnosť samozrejmosťou, len seriozna klientela. :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
stil333
 
Príspevky: 9
Založený: St Júl 24, 2013 1:17 pm


Naspäť na Úzkosť a strach