panicka porucha - otazka

panicka porucha - otazka

Odoslaťod johnnyboy » Ut Júl 17, 2012 1:38 pm

Dobry den, diagnostikovali mi panicku poruchu asi 3 roky dozadu. Bral som v tom case iba rivotril, uzkostne stavy mi po nejakom case vymizli, rivotril som uz potom nebral. Od maja tohto roka sa mi znova uzkosti vratili (potenie ruk, pocit tazsieho dychania, dalej pocit ze sa mi nieco stane a zbytocne obavy). Viem, ze sa mi pridelila aj k PP agorofobia - hlavne strach cestovat vlakom/lietadlom. Na psychyatrii mi predpisali teraz okrem rivotrilu aj sulpirid 1-0-0, ktory mi odstranil stomatologicke priznaky (maval som hrcku v krku, bolesti hlavy, bolest svalov v nohach). Po mesiaci ich douzivania mi priznaky vymizli, ale stale pocity uzkosti pretrvavaju. Tak mi okrem rivotrilu 0-0-5 predpisali paroxtein 1-0-0(antidepresiva SSRI), s tym ze ked mi nesadnu tak mam vysadit paroxtein a ostat na sulpiride. Chcel by som sa Vas opytat, ci mam zacat brat paroxtein, alebo radsej ostat na rivotrille a sulpiride a nejak sa z toho dostat tak ako v mojom predchadzajucom pripade. Plne si uvedomujem, ze stavy, ktore zazivam nie su zivot ohrozujuce, ale bohuzial moje podvedomie to vidi inac.
Dakujem za rady
johnnyboy
 
Príspevky: 2
Založený: Ut Júl 17, 2012 1:34 pm

Re: panicka porucha - otazka

Odoslaťod Drahoslava55 » St Dec 26, 2012 10:52 pm

Pekny vecer mozem sa spytat ze aku hrcku v krkui ste mali a kde sa vam ukazala??dakujem nieco podobne mam aj ja....
Drahoslava55
 
Príspevky: 1
Založený: St Dec 26, 2012 10:48 pm

Re: panicka porucha - otazka

Odoslaťod malinka95 » Ne Feb 02, 2014 11:54 am

Dobrý deň, potrebujem radu. Už rok aj pol sa liečim na generalizovanú úzkostnú poruchu,aktívne navštevujem psychiatra,beriem antidepresíva. Asi pred 2týždňami sa mi rapídne pohoršilo,mávam často stavy úzkosti,paranoje a nehorázne zmeny nálad.Mám pocit,ako by som neexistovala a žila v nejakej fikcii a niekedy upadám do paniky a myslím si,že zo sekundy na sekundu zomriem. A čo sa týka nálad,najprv som veselá,šťastná a za 5minút bezdôvodne upadnem do zlej nálady,hádam sa a s nikým nechcem komunikovať. Mohli by ste mi prosím pomôcť? :( Dať nejakú radu,či mám navštíviť lekárku,mám strach,že to moc preháňam a nie je to potrebné a namýšľam si to. Ďakujem.
malinka95
 
Príspevky: 1
Založený: Ne Feb 02, 2014 11:46 am


Naspäť na Úzkosť a strach