Strach z alergie, smrti, uzkost

Strach z alergie, smrti, uzkost

Odoslaťod bobikeles » Pi Máj 02, 2014 10:27 pm

Mam maly-velky problem ktory ma znacne irituje v urcitych casovych intervaloch. Vsimla som si ze sa to viaze obzvlast na stresove obdobia. Myslim si ze uplny zaklad moze byt v strachu zo smrti, vzhladom k tomu ze ide o situacie ktore mozu sposobit smrt. zvykla som mat panicke ataky no len v ramci urcitych tem (v puberte som sledovala horory a jeden na mne asi zanechal nejaku ujmu)=problem s paranormalnymi javmi. Tento typ strachu som postupne bud vytlacila resp. nejako vyliecila, vzhladom k haldam psychologickej literarury ktoru som precitala a zaujimala sa o to nehovoriac o sebarozvojovej. Ta mi vzdy pomahala, pozriet sa na svoj problem z inej perspektivy. Momentalne som si ale vytvorila novy typ oblasti z ktorej mam paniku. Z alergie obzvlast analyfakticky sok, a opuch jazyka, stazene dychanie, kedysi som mala astmu tak panikarim vzdy ked sa mi zda ze sa mi zle dycha. Nikdy som nemala nejaku vaznu reakciu, len senna nadcha a kedysi astma ktora ala tiez zrejme psychicku pricinu. Ako pricinu povazujem znacne mnozstvo stresu ktory neprezivam ako vacsina ludia ale podvedome, pocas skusky apod nehnem ani brvou, vsetko je v poriadku ale zrazu ma chyti strach z hocijakeho jedla(aj takeho ktore jem pravidelne, vzhladom k tomu ze sa da aj postupne si vypestovat alergiu), kedysi som mala kratkodobo ataky kedykolvek teraz sa mi to viaze len na to. Cakaju ma statnice a prijmacky na medicinu, skuskove som ako tak prekryvkala (tam sa mi zda ze to cele zacalo), zobrala som si toho na chrbat vela ale je to nieco za nieco. Medicina ako veda ma fascinuje, no je tam kvantum informacii, s tym ze ak si nejako nevyriesim svoj psychicky stav, bude mi to robit dost problemy. Chcela by som vas poprosit o rady ohladne psychohygieny, alebo nejake inovativne myslienky ci namety na knihy. Je pravda ze v poslednej dobe mam vycitiky a to neskutocne ak robim nieco ine nez sa ucim, no bez zdravej mysle sa tazko existuje. Snazim sa zatial vyhnut medikamentoznej liecbe. Budem vdacna za akekolvek rady :) P.S: sport a zdravu stravu prevadzkujem. je to relax no asi potrebujem nieco nove pre inspiraciu ci nadsenie...
bobikeles
 
Príspevky: 1
Založený: Pi Máj 02, 2014 10:08 pm

Re: Strach z alergie, smrti, uzkost

Odoslaťod kasper » Ne Máj 04, 2014 3:36 pm

no ja sice nie som ziadny psycholog a toto co ti poviem teraz by ti ziadny psycholog ani nepovedal....mozno sa bude zdat ze aj ja mam psychicky problem....mozno aj ano...ale povie co si myslim...prilis lipnes na niecom takom bezvyznamnom ako zivot...ved to je chore aby si za kazdu somarinu ktoru dostanes mala panicky strach...ak chces chod sa dat vysetrit k lekarovi ze ci si v poriadku(myslim po fyzickej stranke) ak ano mozes spokojne spavat ak nie tak sa to vylieci....chodievaj k nemu rovno kazdy tyzden aby si mohla na zivote spokojne lipnut dalej
kasper
 
Príspevky: 40
Založený: Ne Feb 23, 2014 11:03 pm

Re: Strach z alergie, smrti, uzkost

Odoslaťod fufinka » Ut Okt 14, 2014 6:51 pm

prezivala som uplne rovnake stavy ked som mala maturovat. v tom case som mala vazne problemy s priatelom plus stres zo skoly. alergie som sa bala vzdy, aj ked ziadnou zavaznou netrpim (len perie a penicilin) ... kazdopadne ked som sa dostala do tohto neustaleho stresu, strach z alegrie sa vystupnoval do obrovskych rozmerov, po kazdom jedle som si obzerala krk a ruky ci sa mi nahodou nevyhadzuju cervene flaky. priblizne po tyzdni som takmer prestala jest, nebola som schopna do seba nic dostat lebo nasledoval strasny strach z alergickej reakcie. pila som len vodu a jedla som len rozky mlieko a niektore syry... tusim jedine co ma udrzalo pri zivote bolo ze som dokazala zjest Salko, ktore je na tolko sladke ze mi poskytovalo vyzivu... schudla som v priebehu mesiaca asi 6 kil a okolie o mna malo vazne obavy ... nasledne som vsak odmaturovala, vztahy s priatelom sa vylepsili a moja fobia zacala ustupovat ... dnes, je to uz rok a pol od tejto udalosti, som na tom lepsie, som schopna pomerne normalne jest (ale stale si davam pozor na niektore alergeny, napr, nezjem oriesky alebo huby) .... jednoducho mam pocit, ze s velkym stresom a strachom sa clovek zacne bat aj iracionalnych veci ...
fufinka
 
Príspevky: 1
Založený: Ut Okt 14, 2014 6:43 pm


Naspäť na Úzkosť a strach