je to úzkosť???

je to úzkosť???

Odoslaťod mataszs » Št Sep 24, 2009 11:47 am

DObrý deň,chcela by som Vás poprosiť o radu. Bude asi ťažké opísať moje ťažkosti,ale verím,že ako skúsený psychológ mi poradíte.Cca 2 roky mám zvláštne pocity.Začalo sa to nepravidelným rytmom srdca-veľmi som sa v ten večer,keď sa to stalo prvýkrát (trvalo to hodinu) zľakla a manžel ma odviezol na kariológiu,kde mi urobili základné vyšetrenia.Samozrejme pri EKG ani na sone nič nezaznamenali, aj keď je pravda, že v čase vyšetrenia už srdce bilo pravidelne a pokojne. Moje problémy ale neustupovali, tak mi bol 2 x nasadený holter a neskôr robené vyšetrenie srdca 3D ultrazvukom. Všetky vyšetrenia s nálezom: negat. Z výsledkov krvi prišli na to, že mám hypofunkciu štítnej žľazy, mám nasadený Euthyrox, podľa posledných výsledkov krvného vyšetrenia sú hodnoty v norme. Spoliehala som sa na to,že tie extrasystoly a búšenie srdca, ktoré pociťujem aj každý deň majú súvislosť so štítnou žľazou,ale asi sa mýlim, pretože ja mám veľakrát tiež pocit,že mi niekto - ako keby - "stál na hrudníku", akokeby som nevládala dýchať, bolí ma celá hrudná chrbtica, skrátka cítim sa zle. Najhoršie je, že to netrvá len pár minút - ako sa všade píše - u mňa tieto stavy pretrvávajú aj pol dňa. Niekedy sa stane, že mám aj týždeň, mesiac pokoj a nastane obdobie, kedy mi je takto "nanič" každý deň. Teraz momentálne mám takéto obdobie - trvá už dva týždne, som z toho nešťastná, vyplašená, bojím sa, že sa mi niečo stane - hlavne v súvislosti s tým srdcom - aj keď všetky výsledky tieto moje myšlienky vyvracajú. Mám aj veľké problémy s celou chrbticou, tak neviem či to môže súvisieť aj s týmto... Som matka 4ročného syna a odkedy sa narodil - mám o neho prehnaný strach, hneď sa vyplaším, ak spadne, ochorie ... som skrátka veľmi vystresovaná. POraďte čo robiť? Mám navštíviť psychológa, psychiatra? Občas mám pocit, že už to nezvládam...ďakujem M.
mataszs
 
Príspevky: 1
Založený: Št Sep 24, 2009 11:32 am

Re: je to úzkosť???

Odoslaťod Richard Gróf » Pi Nov 13, 2009 7:35 pm

Ak uvadzane vysetrenia dopadli negativne a doktori nenasli telesnu pricinu, je namieste hladat pricinu psychicku. Symptomy, ktore opisujete su podobne panickej poruche. Busenie srdca, problemy s dychom a samozrejme silny strach o vlastne zdravie. Pravdepodobnost, ze bude za Vasimi stavmi psychicka pricina, zvysuje aj fakt, ze zvysenu uzkostnost poznate aj z inych oblasti - opisujete prehnane obavy o dieta. Navsteva psychologa alebo psychiatra je dobry napad aj v pripade, keby priciny boli telesne. Minimalne Vam mozu pomoct lepsie zvladat strach zo symptomov a obavy o syna. V optimalnom pripade, ak je zvysene busenie srdca psychickeho razu, Vam mozu pomoct odstranit samotne symptomy. Prajem vela odvahy.
....viac o autorovi prispevku na http://www.onlinepsycholog.sk/o_mne.html
Richard Gróf
Site Admin
 
Príspevky: 101
Založený: Pi Júl 03, 2009 3:05 pm


Naspäť na Úzkosť a strach