Veľmi sa bojím ísť k zubárovi, prosím poraďte mi

Veľmi sa bojím ísť k zubárovi, prosím poraďte mi

Odoslaťod amimi » Pi Okt 29, 2010 1:03 pm

Mám 15 rokov a u zubára som nebola už asi dobré 3 roky. Mám hrozný strach, no pred časom prišla chvíľa, keď som si uvedomila, že s tým musím niečo urobiť. Problém je však v tom, že neviem ako sa zbaviť strachu, ba doslova fóbie. Čítala som o dentálnom ošetrení v úplnej narkóze, ale je to že vraj hrozne drahé. Veľmi sa bojím, ale potrebujem pomoc. Tiež sa bojím reakcie zubára, keby uvidel moje zuby, ktoré asi nebudú v práve najlepšom stave. Od strachu ma až trasie keď si pomyslím, že by som sedela v kresle u zubára, videla injekčnú striekačku blížiacu sa ku mne alebo počula zvuk vŕtačky. Prosím, ak máte s niečím podobným skúsenosti, napíšte mi.
amimi
 
Príspevky: 1
Založený: Pi Okt 29, 2010 1:02 pm

Re: Veľmi sa bojím ísť k zubárovi, prosím poraďte mi

Odoslaťod eva666 » So Máj 14, 2011 6:19 pm

...si moj clovek !...presne s tym istym mam problemy...strasne by som chcela mat pekne zuby ale su coraz horsie a horsie...vystriedala som uz 3 zubarov...teeeraz mam noveho...bola som tam niekedy v januari...vytiahli mi zub, povedal ze ma objedna ale mna sa zmocnil strach..povedala som ze ja zavolam / inac mam uz 18r ale musi so mnoou chodit oco, aj ked povedal, ze bol so mnou v januari posledny krat, ze uz sa mam prestat bat a ist sama/ ....ale nezavolala...mesiace plynuu...cas rychlo uteka...a ja sa bojim coraz viac co mi zubar povie ked tam pridem po tak dlhom case....velmi sa bojim a vvzdy to odkladam....ked na to pomyslim zmocni sa ma velky strach...ale strasne chcem mat pekne zuuuby ...neviem co mam robit :(
eva666
 
Príspevky: 3
Založený: So Máj 14, 2011 5:51 pm

Re: Veľmi sa bojím ísť k zubárovi, prosím poraďte mi

Odoslaťod patience » Po Jún 20, 2011 3:06 pm

ja som mala toto iste. a tyka sa to vsetkych lekarov, ale prekonala som to! ani sama neviem ako. O to, ako sa bude zubar tvarit ked uvidi vas chrup sa nestrachujte. Mal by to byt profesional, ktory ziadne podobne reakcie mat nebude. Ja som si nasla skveleho sukromnika. Pri prvej navsteve som najprv stala 15 minut vo dverach a triasla som sa, ale on sa so mnou rozpraval a nejak som sa premohla a zvladla to. Okrem toho pri dnesnych lokalnych anestezach sa nemusite bat bolesti vobec. Je to aj o pristupe lekara, fakt si radsej priplatit sukromneho, ktory sa o vas postara. A pomohla mi aj jedna vec. Skusila som sa na to nedivat ako na lekarske zakroky, ale ako na esteticku pomoc, ktora ma spravi krajsou ;)
patience
 
Príspevky: 1
Založený: Po Jún 20, 2011 2:59 pm


Naspäť na Úzkosť a strach