kolotoč v nebankových úveroch ...

kolotoč v nebankových úveroch ...

Odoslaťod Ema » Ut Okt 15, 2013 8:20 pm

Dobrý deň,
chcela by som s Vami poradiť, lebo už neviem čo mám dalej robiť. Mám podozrenie, že moja mama je ,,závislá" od požičiek. Neustále berie nové a nové, dokonca mám podozrenie, že jednou vypláca druhú ide o neustály kolobeh a neviem ako jej mám pomôcť. Samozrejme som sa jej snažila pomôcť tým, že som jej úvery vyplatila, v domnení, že tým jej pomôžem, zbavím ju dlhov a môže začať od znova ... ale neskončilo práve naopak neustále berie úvery, neviem či už nemá aj exekučný príkaz na bankový účet... je to ťažká situácia nie len pre mna ale aj pre súrodencov, neustále potrebuje ,,požičať" od nás peniaze, a pridalo sa k tomu aj to, že začala tajiť kde a koľko dlží ... platila som jej telefony, dane, poplatky kde nechávala pravidelne nedoplatky ... nikdy nič nepovie, dozviem sa to len náhodne, ked príde domov nejaká upomienka, alebo ma upozornia na obecnom úrade, že máme zasa nedoplatky. Ide o veľmi chulostivú záležitosť, chcem jej pomôcť ale nevidím význam v tom, že jej budem neustále všetko doplácať, ked ona zasa niečo zoberie a tají to ... je to už na nevydržanie... nechcem sa jej obrátiť chrbtom, záleží mi na nej pochopiteľne, ale tiež nemôže odo mna chcieť aby som jej neustále dávala peniaze, tiež mám svoje výdavky a svoj život a takto sa to dalej nedá ... Chcem sa opýtať, ako mám postupovať, či je nejaká môžnosť zobrať ju k odborníkovi resp. či je toto už znak ,,závislosti" ktorú treba riešiť s pomocou odborníkov ...
dakujem za rady ... s pozdravom, Ema ...
Ema
 
Príspevky: 1
Založený: Ut Okt 15, 2013 8:10 pm

Re: kolotoč v nebankových úveroch ...

Odoslaťod ola » Št Feb 12, 2015 7:04 pm

ahoj, čo ju vedie k tomu, aby si brala ďalšie a ďalšie úvery? na čo tieto prostriedky míňa?
možno je problém ktorý treba riešiť niekde celkom inde, napr. výherné ay a pod., úvery sú iba toho dôsledkom...
ola
 
Príspevky: 5
Založený: Št Feb 12, 2015 6:29 pm
Bydlisko: Bratislava


Naspäť na Závislosti

cron