63 ročný alkoholik - má význam liečenie?

63 ročný alkoholik - má význam liečenie?

Odoslaťod amelia1 » Ne Apr 13, 2014 7:11 pm

Mám otca ťažkého alkoholika - pije už asi 35 rokov, teraz má 63 a už to dospelo do takého štádia že si sám nevládze kúpiť alkohol a keď ho nemá tak má silné abstinenčné príznaky - trasie ho, potí sa, má závrate, vracia... Z toľkého alkoholu má vážne podlomené zdravie, možno aj rakovinu, len ku lekárovi zásadne nechodí. Alkohol mu slúži zároveň ako analgetikum pri bolestiach. Keď vládal chodiť, vypil viac ako liter tvrdého alkoholu denne. Viem že sa všade píše že rodina mu nemá kupovať alkohol, že ho tým v závislosti podporujú a podieľajú sa na nej. No ja ho mám stále rada, je to predsa môj otec a keď vidím ako trpí, je mi ho ľúto. Ako mu pomôcť?

a) kupovať mu vo veľmi obmedzenej miere alkohol, aspoň toľko aby nemal absťák a nejako dožil - možno mu zostávajú také 2-3 roky života, ale možno aj viac - ktovie, keď okrem alkoholizmu nemá stanovenú diagnózu, ale bolesti má veľké

b) Presvedčiť ho na liečenie - aj keby sám chcel, má to v takom vysokom veku a v tak podlomenom zdraví význam? Viem že je to veľmi náročné tak sa bojím že by liečenie neprežil

c) Je aj iná možnosť?

Ako sa zachovať pri najbližšom absťáku? Viem že na delírium tremens sa aj zomiera... Je možnosť ho v takom stave odviesť na nemocnicu? Dokážu mu tam pomôcť?

Ďakujem.

Amélia.
amelia1
 
Príspevky: 1
Založený: Ne Apr 13, 2014 6:50 pm

Naspäť na Závislosti

cron