Zavislost na PC hrach

Zavislost na PC hrach

Odoslaťod optimizmus123 » St Jan 19, 2011 10:23 pm

Dobry den,
chcela by som sa opytat na zavislosti na hrach, konkretne na mojho priatela.
Ma 23 rokov, pracuje, skoncil vysoku skolu, ma vela zaujmov, jazykove kurzy, obor studia ho zaujima /financie/. Pracuje vela s PC, teda hlavne, je programatorom. Pracuje na dialku, takze kvoli praci, z casu na cas cestuje.
Jeho problem je, ze ma PC hru, na ktorej ako on vravi je zavisly, problem je, ze ked ju hra nevnima nic, absolutne nic. Nezavola aj ked je odcestovany v zahr., mozete mu nechat spolu aj jeho rodina 100 neprijatych hovorov. Nevnima.
Je mi to absolutne zvlastne, pretoze ma fakt velmi vela zaujmov, a nerozumiem tomu, a venuje sa mnoho veciam, je priatelsky aj spolocensky, len to ze velmi vela cestuje.
Hovori, ze cital nieco, ze to ma spojitost s hormonmi, ze sa mu stava, ked pomysli nad hrou, ze sa mu rozbucha srdce.

Poprosim o Vas nazor.
Dakujem
optimizmus123
 
Príspevky: 1
Založený: St Jan 19, 2011 10:16 pm

Re: Zavislost na PC hrach

Odoslaťod slackerbitch » St Feb 01, 2012 2:49 am

ja poznám informatikov čo sú schopní v pohode aj viac ako hodinu rozprávať o tých hrách a aj vekovo je to podobné ... v konečnom dôsledku je to tiež dosť nepríjemné :mrgreen: ale vekom sa to možno zmení

http://www.emimino.cz/diskuse/pritelova ... ach-89171/

btw ja mám tiež mnoho záujmov a občas odpovedám na sms po pol roku :mrgreen:
slackerbitch
 
Príspevky: 1
Založený: Št Jan 26, 2012 9:17 pm

Re: Zavislost na PC hrach

Odoslaťod patrika » Št Feb 16, 2012 1:34 pm

Optimizmus123

No je otazka ci je naozaj zavisli a bez tej hry nevydrzi alebo je otazka ci tu hru berie ako formu oddychu :) pokial za pocitacom a s tou hrou netravi niekolho hodin denne je to podla mna v poriadku :) pokial ta hra neovplyvnuje jeho kazdodenny zwivot tiez je to v poriadku :) No pozname uz aj pripad kedy sa chlapec hral jednu hru 12 hodin v kuse a umrel priamo za pocitacov.... Sme zavisli na vela veciach v nasom zivote ale pokial tie veci dokazeme odlozit a ist napriklad na romanticky vikend bez nich :) tak je to predca len prijemna zmena a mozno si clovek uvedomi ze moze prepadnut omnoho zdravsej a prijemnejsej zavislosti :) ;-)
patrika
 
Príspevky: 16
Založený: St Jan 25, 2012 9:13 am


Naspäť na Závislosti