Chcem dať dieťa na adopciu.Ako postupovať?

Chcem dať dieťa na adopciu.Ako postupovať?

Odoslaťod Slávka26 » Pi Mar 25, 2011 12:40 pm

Som v 35. týždni tehotenstva, blíži sa čas pôrodu, no ja to stále vnímam tak, ako by som ani nebola tehotná...Všetko mi vadí, aj pohyby dieťaťa mi prekážajú. Viem, že je to strašné, ale trvá to už od 14. týždňa tehot.Uvažujem celý čas nadtým, že to dieťa dám na adopciu, ale neviem, kde mám o tom získať potrebné informácie. Už neviem ako ďalej, som zúfala a nechcem aby sa tomu malému niečo stalo. Bojím sa, že ak si ho nechám, budem mať ešte horšie stavy ako teraz a nejako mu ublížim. (Ubližujem mu už teraz - nejem, nespím, za celý čas som sa k nemu ani raz neozvala, aj keď si uvedomujem, že vníma...) Čo mi poradíte? Nemám sa na koho obrátiť, moja rodina to dieťa odmieta rovnako ako ja.
Slávka26
 
Príspevky: 2
Založený: Pi Mar 25, 2011 12:32 pm

Re: Chcem dať dieťa na adopciu.Ako postupovať?

Odoslaťod Richard Gróf » Pi Mar 25, 2011 3:24 pm

Staci toto rozhodnutie oznamit pri porode. Socialna sestra v porodnici by Vam mala pomoct vybavit vsetky nasledujuce nalezitosti.
....viac o autorovi prispevku na http://www.onlinepsycholog.sk/o_mne.html
Richard Gróf
Site Admin
 
Príspevky: 101
Založený: Pi Júl 03, 2009 3:05 pm

Re: Chcem dať dieťa na adopciu.Ako postupovať?

Odoslaťod Slávka26 » Pi Mar 25, 2011 5:36 pm

Veľmi pekne ďakujem za odpoveď.
Slávka26
 
Príspevky: 2
Založený: Pi Mar 25, 2011 12:32 pm

Re: Chcem dať dieťa na adopciu.Ako postupovať?

Odoslaťod synthy » Po Máj 09, 2011 12:16 pm

Slávka ,
ozvi sa mi na mojej mailovej adrese- synthy@post.sk. Mám pre teba riešenie.
Peter
synthy
 
Príspevky: 1
Založený: Po Máj 09, 2011 12:13 pm

Re: Chcem dať dieťa na adopciu.Ako postupovať?

Odoslaťod marti35 » Ne Jún 19, 2011 5:31 pm

Ahoj napís mi na moju mailovu adresu
marti35
 
Príspevky: 2
Založený: Ne Jún 19, 2011 5:15 pm

Re: Chcem dať dieťa na adopciu.Ako postupovať?

Odoslaťod marti35 » Ne Jún 19, 2011 5:46 pm

+421905888234 tu je tel.číslo na pomoc ženam tehotným Hniezdo zachrany anonymný porod atd.
marti35
 
Príspevky: 2
Založený: Ne Jún 19, 2011 5:15 pm

Re: Chcem dať dieťa na adopciu.Ako postupovať?

Odoslaťod olinkaa » Št Nov 03, 2011 9:52 am

Ahojte som 23 ročna mamicka dvoch detičiek mam dcerku 3 ročnu a synčeka ma roka a pol.... žila dostali sme sa do zlej finančnej situacie a uvažujem nad tym že by som dala synceka na adopciu nakolko nemam peniaze nato aby som uživila oboch a je mi smutno ked vydim ze nemaju čo papat ako ostatne deti ... mali je krasny modrooky chlapček a zravy nebyva chory .... nie že by som sa ho chcela zbavit ale nejde to vychovat oboch :( je my velmi smutno ked to tu pisem ale nemam na vyber a v žiadnom pripade by som ho nedala do detskeho domova :( :cry: :cry: :cry:
olinkaa
 
Príspevky: 1
Založený: Št Nov 03, 2011 9:48 am

Re: Chcem dať dieťa na adopciu.Ako postupovať?

Odoslaťod drobecf » Ut Mar 27, 2012 9:21 pm

ako ste dopadli? a odkial ste ja ho vezmem do pestunskej starostlivosti.
drobecf
 
Príspevky: 2
Založený: Ut Mar 27, 2012 9:18 pm

Re: Chcem dať dieťa na adopciu.Ako postupovať?

Odoslaťod Margit » St Máj 23, 2012 7:27 pm

Drahá Olinka, bola by som rada, keby si mi napísala. Možno by sme našli nejaké riešenie.
Pomohla by ti i finančná podpora, alebo si rozhodnutá pre adopciu?
Margit
 
Príspevky: 2
Založený: St Máj 23, 2012 7:17 pm

Re: Chcem dať dieťa na adopciu.Ako postupovať?

Odoslaťod Margit » St Máj 23, 2012 7:49 pm

Drahá Slávka, obrátiť sa môžete iba na Pána Boha. Je to rozhodnutie pre celý život...teraz ešte neviete, ako sa budete cítiľ o 10rokov. Momentálne necítite lasku k malému čo nie je v poriadku, ale viete koťko mamičiek prešlo takou istou cestou a podobnými pocitmi ako Vy? Moja kamarátka opisovala tehotenstvo presne tak ako i vy. Dokonca jej rodina ani počuť nechcela o dieľatko, napriek tomu teraz su uplne hotový z maleho. Strašne ho miluju všetci, ani za svet by ho nedali nikomu.
Boh naozaj robí zázraki aj dnes.
Slávka, proste Boha, aby vložil lásku do vášho srdca aby ste dokázali milovať už teraz toho drobčeka, ktorý už veľmi tuži potej mamkinej sladkej lásky. Ak sa nestane zázrak hned prvý deň nevadí. Nevzdávajte sa a verte tomu, že Boh otvorí cestu aj tam kde cesta neexistuje... Ešte neviete čo môže prinášať buducnosť, neodhodťe radosť, ktoru prináša to maličké Božie stvorenie XX
Margit
 
Príspevky: 2
Založený: St Máj 23, 2012 7:17 pm

Ďalšia

Naspäť na Náhradná rodinná starostlivosť (adopcia, pestúnstvo)