Derealizácia a depersonalizácia

Re: Derealizácia a depersonalizácia

Odoslaťod NoMyself » Ne Aug 08, 2010 8:18 pm

Musel som sa kvôli tejto téme zaregistrovať a tímto vás prosím o pomoc.Pravdepodobne trpím touto poruchou.Moje problémy začali keď som mal približne 12 rokov.Našiel som si trocha času tak sa trocha rozpíšem.Do cca tích dvanástich som vnímal svet krásne mal som dobrý čuch dobrý zrak aj sluch ale všetko sa to začalo meniť a dosť rapídne všetky moje zmysly ako keby povolili a odtrhli sa od toho normálneho ,,štandardu,, všetko mi začalo byť neskutočné nereálne ako keby sa mi to snívalo síce v sebe mám akýsi inštinktívny pud ktorý mi hovorí že som to ja ale neviem s tým bojovať teraz je to horšie a horšie.zrak sa mi úplne zhoršil a večer je to najkritickejšie pretože nedokážem vnímať ako normálny človek všetko sa mi zdá temné bojím sa veľa vecí som uzavretý do seba,vôbec nedokážem cítiť vôňu a sluch mám taký ako keby som mal hlavu v igelitovej taške.Ja neviem proste ako to vysvetliť ako keby môj mozog nedostával dosť vňemových informácií.Každý deň mi pripadá taký istý.Uvediem príklad Napríklad niekto sa teší na oslavu svojho kamaráta a je celý z toho bez seba ale u mňa neprevládajú žiadne emocie nedokážem sa z ničoho tešiť.Je to ako keby furt v tej istej rovine všetko mi pripadá jednotvárne.Nedokážem sa sústrediť a už vôbec nie normálne rozmýšlať.Všetko mi vadí nedokážem sa s ničím stotožniť.Mám divné myšlienkové pochody ,,bludy,, nereálne veci.Nehovorím že je to vždy tak niekedy ani nad tým nerozmýšlam no ale najhoršie je to večer neviem vôbec prečo.Tento moj problém môžem porovnať napr:Keď máte prvý ,,stav,, s marihuany že sa vám všetko sníva ale preberete sa z toho stavu ale ja to mám stále.Teraz mám 19 rokov a chem s tým bojovať no trápi ma to čoraz viac cítím sa doslovne ako robot,ako keby som robil všetko už automaticky.Môžu tieto moje problémy súvisieť s Depersonalízaciou a Derealizaciou? Ak má niekto podobné skúsenosti prosím vás podelte sa o ne so mnou.
NoMyself
 
Príspevky: 1
Založený: Ne Aug 08, 2010 7:53 pm

Re: Derealizácia a depersonalizácia

Odoslaťod Maca » Po Aug 09, 2010 12:04 pm

Nomyself mas vystihujuci nick ... ja sa tak podobne citim ... mne sa to vsetko zacalo ked som mala 10 rokov. najprv to bolo v pohode, mierne, ked som sa zahladela na jedno miesto prisiel namna pocit vlastnej nerealnosti, trvalo to 3 sekundy a potom to preslo.stavalo sa mi to casto ale vzdy to po tych troh styroch sekundach preslo. ale Po dvoch troch rokoch sa to vsak objavilo a trvalo to tri dni vkuse. Ked som sa pozrela do zrkadla akoby som sa nepoznala. to sa snad ani neda opisat ten blby pocit. Nasla som si na internete ze je to depersonalizacia. Najviac ma vystrasilo ze to moze byt priznak schyzofrenie. Potom ma to akosi preslo no vcera mi to zacalo znovu a mam to az do teraz a som uplne zufala...
Maca
 
Príspevky: 1
Založený: Po Aug 09, 2010 11:57 am

Re: Derealizácia a depersonalizácia

Odoslaťod Igorko355 » Št Okt 07, 2010 7:48 pm

ahojte neviem cim trpim ale stale mam strach prve som precital na internete nieco o rakovine tak som si myslel ze ju mam stale som sa pozoroval a tak a teraz si myslim ze mam schizu ties sa stale pozorujem.Zacalo to marihuanou prefajcil som sa v tom som sa akokeby rozdvojil dosiel som domov pospal som si zobudil som sa spoteni pomali to rozdvojenie odislo uplne a potom zacali strasne obavy co mi je strach stale len strach strach strach potom namislanie rakoviny, potom som vypil hojne kávy a dostal som panicky sok potom som sa bal ze sa to znova zopakuje a potom som si precital o schize a stale si myslim ze ju mam ale rozmyslam normalne viem s kazdym kecat normal aj kedn ekedy som myslou inde
Igorko355
 
Príspevky: 2
Založený: Št Okt 07, 2010 7:44 pm

Re: Derealizácia a depersonalizácia

Odoslaťod ederlezi » Št Nov 18, 2010 10:50 am

Dobrý deň!

Vždy keď pijem alkohol a pozriem sa do zrkadla vnímam, akoby to, čo vidím, som nebola ja a mám pocit, že sa lepšie zžívam ostatnými. Viem, že pod tým povrchom som ja... Okolie vždy vnímam reálne. Včera sa mi stalo, že som sa s niekým rozprávala a pri tom aj gestikulovala, no keď som si pozrela na ruky, pripadalo mi, že to nie som ja. Stáva sa mi to aj, keď som veľmi unavená, zdalo sa mi, že moja osobná identita je odo mňa nejako oddelená, že som čistá bystosť bez ega (zaujímavé, celkom sa mi to podobá na osvietenie v OSHO:D), inak dosť mierumilovný stav. Zažívam to iba posledný rok (ako som bola prvýkrát opitá- vtedy som mala 17), no nie príliš často.
Mala som aj marihuanu, asi 3x, no nikdy mi nič nebolo, aj keď som si dala oveľa viac ako ostatní.

Bývam často dosť nervózna, aj keď viem na sebe pracovať, aby som sa upokojila. Možno je to z perfekcionizmu. Často mám úzkosť z hlúpostí, ale keď ide o niečo vážne, naopak viem zachovať až prekvapivo chladnú hlavu.

A ďalšia abnormalita, ktorá sa mi stáva- spánková paralýza, keď bývam unavená, t.j. v poslednej dobe tak 2x za mesiac. Tie najsilnejšie boli napr. keď som čítala pred spaním s.Grofa a bola som z toho rozrušená. Ale to je na dlhšie, stalo sa mi tam už kadečo teda.. :D Našťastie si ju viem skorigovať, aby nebola strašidelná, ako to často čítam u iných ľudí. Alebo sa mi napríklad stáva, že keď súcitím s druhými, keď zavriem oči, vidím slabo blýskať biele svetlo.

Vždy som mávala problémy so zaspávaním, priveľa som myslela, no naučila som sa nejako "vhupnúť" do akýchsi chaotických myšlienok, neviem, čo to je, niekedy mi to pripadá, že ani neviem, kde sa vo mne vzali, akoby boli oddelené...Každopádne zaspím rýchlo.

Mám 18 rokov a celkove som inak bezproblémová...No trochu sa obávam, čo tieto symptómy znamenajú, do akej miery spolu súvisia a či som krok za krokom čoraz bližśie k nejakej vážnejšie psychickej poruche.

Má vôbce zmysel vyhľadať psychiatra, keď je to tak málo preskúmané :?:

Ďakujem za radu:)
ederlezi
 
Príspevky: 2
Založený: Št Nov 18, 2010 10:43 am

Re: Derealizácia a depersonalizácia

Odoslaťod Zdenoslav » Št Mar 15, 2012 5:30 pm

vsetko co tu citam sa mi zda tak trochu podobne tomu co som zazil ja ... mal som to tiez po fajceni marihuany , doteraz si tu chybu vycitam , ale co mi to pomoze , musim tomu celit ... najsilnejsie to bolo par dni po fajceni ked som seba v odraze vnimal nerealne ... isiel som za psychiatrickou dala mi lieky .. beriem ich uz dlho , trochu to ustupilo ale nie som to stale uplne ja, ta zivost a radost z veci zmizla , zivot sa mi zda ako subor spomienok a aj ked si uvedomujem ze je to normalne ...ista cast mna akoby to nevedela pochopit , uz je tomu pol roka .. a ja sa citim stale divne , boli casy ked som si aj poplakal ale teraz viem , ze musim najst jednoducho inu cestu a nejako si pomoct ... preto vas tymto prosim o radu a skusenosti ... nadej dufam stale mam :P dakujem
Zdenoslav
 
Príspevky: 1
Založený: Št Mar 15, 2012 5:14 pm

Re: Derealizácia a depersonalizácia

Odoslaťod mario1251 » St Nov 21, 2012 10:41 pm

Nazdar mam tiez taky podobny problem tiez potreboval by som tiez poradit ak by mal niekto cas dakujem
mario1251
 
Príspevky: 10
Založený: St Nov 21, 2012 7:24 pm

Re: Derealizácia a depersonalizácia

Odoslaťod pytagor » Pi Nov 30, 2012 11:14 pm

mario1251 napísal:Nazdar mam tiez taky podobny problem tiez potreboval by som tiez poradit ak by mal niekto cas dakujem

ahojte
Mam takisto podobny problem. Uz viac rokov. Momentalne chodim na psychoterapiu (uz dost dlhu dobu ) k velmi dobremu psychoterapeutovi. Hlavny symptom sice este neodisiel, no veci sa stabilizuju a ide to dobrym smerom. Aj ked pomaly, ale inak to asi ani byt nemoze. Podla vsetkeho sa nakoniec dopracujem k slobode. Kazdopadne asi odporucam najst dobreho psychoterapeuta. Len sa treba pripravit nato ze to je dost financne narocne. Aspon ja mam pocit ze pre mna to cesta je.
pytagor
 
Príspevky: 8
Založený: Pi Nov 30, 2012 11:00 pm

Re: Derealizácia a depersonalizácia

Odoslaťod mario1251 » So Dec 01, 2012 1:39 pm

Ako dlho to uz asi trva ?ja som este psychoterapeuta nenavstivil ale asi budem musiet
mario1251
 
Príspevky: 10
Založený: St Nov 21, 2012 7:24 pm

Re: Derealizácia a depersonalizácia

Odoslaťod pytagor » Po Dec 03, 2012 10:14 am

Symptom sa u mna drzi uz asi siedmy-osmy rok. Ale este predtym sa mi raz stalo ze mi to zacalo, trvalo par tyzdnov a potom odislo. O par rokov sa to ale vratilo a uz neodislo.
pytagor
 
Príspevky: 8
Založený: Pi Nov 30, 2012 11:00 pm

Re: Derealizácia a depersonalizácia

Odoslaťod mario1251 » Ut Dec 04, 2012 7:30 am

Myslis ze sa to da do poriadku niekedy ?je to vobec mozne?
mario1251
 
Príspevky: 10
Založený: St Nov 21, 2012 7:24 pm

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Psychózy

cron