Derealizácia a depersonalizácia

Re: Derealizácia a depersonalizácia

Odoslaťod pytagor » Ut Dec 04, 2012 9:37 am

Myslim ze sa to da do poriadku. Len tomu zrejme treba trochu pomoct. Jak hovorim, myslim ze v mojom pripade je psychoterapia riesenim.
pytagor
 
Príspevky: 8
Založený: Pi Nov 30, 2012 11:00 pm

Re: Derealizácia a depersonalizácia

Odoslaťod mario1251 » Ut Dec 04, 2012 10:13 pm

To je dobre ze myslis pozitivne mozem sa ta spytat na tvoje prevladajuce symptomi ?
mario1251
 
Príspevky: 10
Založený: St Nov 21, 2012 7:24 pm

Re: Derealizácia a depersonalizácia

Odoslaťod pytagor » St Dec 05, 2012 10:26 am

No. V podstate najzakladnejsi, a ten co je pritomny a nemenny odkedy mi to zacalo, je ten, ze mam pocit akoby som bol zabaleny do igelitoveho vreca a vsetko co je za tym vrecom, toho sa nemozem dotknut, psychicky sa stym nejak spojit, dotknut sa toho, precitit to. V podstate som ako mrtva schranka, aj ked navnok to tak rozhodne nevyzera. Ale neda sa (alebo neviem to) to asi presne vysvetlit je to dost abstraktne (aj ked paradoxne to prezivam velmi konkretne).
Toto je zaklad. Okolo toho plavaju rozne omacky. Ako napr nutkave myslienky: nejaka jednoducha vec, ktoru si potrebujem - musim- predstavit, casto jednoduchost opisatelna jednym-dvoma slovami. Nato aby som si tu vec predstavil a vybavil to, vyvijam usilie povedzme jeden- dva dni, pricom vybavenie tej myslienky je prioritne, co sa deje naokolo (svadba, pohreb, skuska atd ) je vtedy druhorade. Ked sa to podari, pride na rad nova vec rovnako jednoducha a a rovnako spalujuca a vycerpavajuca.
Este by ma napadli dalsie sprievodne javy a prejavy. Kazdopadne, tieto omacky, ktore plavaju naokolo sa za poslednych par rokov aj vdaka terapii vyrazne zlepsili, cize uz niesu v popredi takmer vobec. Ostava ten zaklad najma.
pytagor
 
Príspevky: 8
Založený: Pi Nov 30, 2012 11:00 pm

Re: Derealizácia a depersonalizácia

Odoslaťod pytagor » St Dec 05, 2012 10:39 am

mhm, a este je asi dolezite ze okdedy to zacalo tak velmi zle znasam stres ktory prichadza zvonku (aj z vnutra), nejake pre mna tazke okolnosti. To je bolest. Citim sa vtedy akoby cely "toxicky".
A tiez mam odvtedy konstatne pritomny vnutorny jemny latentny stres, ktory takmer necitim ale viem ze tam je, a najviac ho citim rano ked sa prebudzam.
pytagor
 
Príspevky: 8
Založený: Pi Nov 30, 2012 11:00 pm

Re: Derealizácia a depersonalizácia

Odoslaťod mario1251 » Pi Dec 07, 2012 2:50 pm

Ale casom sa to zlepsuje nie? Je poznat neake zlepsenie psychyckeho stavu?
mario1251
 
Príspevky: 10
Založený: St Nov 21, 2012 7:24 pm

Re: Derealizácia a depersonalizácia

Odoslaťod pytagor » Po Dec 10, 2012 10:07 am

No jak som pisal. Take tie sprievodne veci ako nutkave myslienky atd, povedzme aj stres sa zlepsili vyrazne. Ten najzakladnejsi symptom to "odpojenie" je v podstate stale rovnake. Ale predpokladam ze aj to odide. dufajme.
pytagor
 
Príspevky: 8
Založený: Pi Nov 30, 2012 11:00 pm

Re: Derealizácia a depersonalizácia

Odoslaťod mario1251 » Po Dec 10, 2012 10:36 pm

Ovplivnuje to velmi zivot pracujes ci ako vlastne zijes ak sa mozem spytat
mario1251
 
Príspevky: 10
Založený: St Nov 21, 2012 7:24 pm

Re: Derealizácia a depersonalizácia

Odoslaťod pytagor » Ut Dec 11, 2012 8:23 am

Ano pracujem. Momentalne mam v podstate nestresovu pracu (alebo minimalne).
Toto som vcera nahodou nasiel, moze byt zaujimave, spomina aj depersonalizaciu okrem ineho:
http://vydavatelstvo-f.sk/f-blog/pomohl ... choterapia
pytagor
 
Príspevky: 8
Založený: Pi Nov 30, 2012 11:00 pm

Re: Derealizácia a depersonalizácia

Odoslaťod mario1251 » Ut Dec 18, 2012 11:24 am

umna to niekedy odislo potom zase prislo len teraz ide oto ze stale mam v hlave tie myslienky ale verim ze sa to aspon zlepsi kto vie ci sa stoho da dostat nadobro
mario1251
 
Príspevky: 10
Založený: St Nov 21, 2012 7:24 pm

Re: Derealizácia a depersonalizácia

Odoslaťod pytagor » St Dec 19, 2012 10:19 am

Ja verim ze ano. Ale uvidme.Ked sa mi to podari dam vediet .)
pytagor
 
Príspevky: 8
Založený: Pi Nov 30, 2012 11:00 pm

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Psychózy

cron